Tysiące biegaczy i mnóstwo rekordów. Kto pamięta III edycję Festiwalu Biegowego?

 

Tysiące biegaczy i mnóstwo rekordów. Kto pamięta III edycję Festiwalu Biegowego?


Opublikowane w wt., 26/03/2024 - 19:48

W 2012 roku odbyła się trzecia edycja Festiwalu Biegowego. W tamtym czasie była rekordowa. Przyciągnęła tysiące biegaczy, którzy doskonale się bawili. Pamiętacie te wydarzenia? A może sami braliście w nich udział? Pora trochę powspominać…

III edycja Festiwalu Biegowego 

Festiwal Biegowy odbywał się już czternaście razy. Każda z edycji była wyjątkowa i przyciągała tysiące sportowców. Działo się na nich również bardzo dużo. Tak było chociażby w 2012 roku, podczas III edycji.

Impreza trwała od 4 do 7 września. Wzięła w niej udział rekordowa liczba ponad 4000 zawodników. Na zwycięzców czekała też wysoka pula nagród - aż 450 000 złotych. Nagrodą główną był samochód osobowy Fiat 500.

Odbyło się blisko 20 biegów. Bogaty był również program imprez towarzyszących. Do tego należy dodać wielorakie klasyfikacje dodatkowe. Działo się naprawdę wiele! 

- Liczba ponad 4000 uczestników jest ogromnym sukces biorąc pod uwagę, że to dopiero III edycja naszej imprezy. W rekordowo krótkim czasie udało się nam dołączyć do grona największych wydarzeń biegowych w Polsce. Najbardziej cieszy nas fakt, że osoby biorące udział w festiwalu wracają do nas co rok. Na krynickim deptaku coraz częściej widzimy znajome twarze.

To dla nas najlepszy dowód na to, że wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom większości biegaczy w Polsce i wypełniliśmy lukę w kalendarzu imprez biegowych w kraju. Ogromnym sukcesem jest także pozyskanie Mistrzostw Świata w Biegach Górskich, które odbędą się tutaj za rok - powiedział po zakończeniu imprezy jej pomysłodawca i organizator Zygmunt Berdychowski.

Sportowcy tłumnie przybyli na Festiwal Biegowy

Zawodnicy z ponad 30 krajów rywalizowali m.in. w Życiowej dziesiątce Taurona, na dystansie 10 km z Krynicy-Zdrój do Muszyny, niezwykle trudnym Koral Maratonie czy ultramaratonie - Biegu 7 Dolin. Dzieci mogły się sprawdzić w Biegu Małopolski czy Biegach Deptaka. Pierwszy raz odbył się Bieg Przebierańców. Nie zabrakło również konkurencji na najszybszą rodzinę i najszybszą firmę w Polsce.

Oczywiście nie zabrakło również koncertów, pokazów baletu, występów kabaretów, jarmarków, konkursów dla dzieci czy też targów sportowych. Każdego dnia odbywało się także forum “Sport Zdrowie Pieniądze”, były spotkania z wybitnymi sportowcami, przedstawicielami świata polityki i biznesu. 

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji, wykładów i wypowiedzi m.in.: ówczesnego Ministra Finansów - Grzegorza Kołodko, posła - Romana Koseckiego, wybitnego rosyjskiego alpinisty - Siergieja Bogomołowa, przewodniczącego sejmowej komisji kultury fizycznej - Ireneusza Rasia, a także trzykrotnego olimpijczyka - Grzegorza Sudoła.

W tym roku Festiwal Biegowy odbędzie się już 15 raz. Przypominamy, że trwa wyjątkowa promocja, w czasie której możecie się zarejestrować taniej o 20 procent. Wystarczy wejść TUTAJ, wypełnić formularz i użyć kodu 15FBWIOSNAFB20. Tego nie można przegapić! (MP, fot.: Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce