Uczestnicy Festiwalu Biegowego w Krynicy na mecie biegu na 15 km

Opublikowane w pt., 02/10/2020 - 22:54

Zakończone zostało kolejne wydarzenie 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy, jakim był bieg na 15 km - "Krynicka Pętla". Na starcie stanęły zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Piątek jest pierwszym dniem 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Do rywalizacji przystąpili zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy chcący pokazać się z dobrej strony na tle innych uczestników lub po prostu miło spędzić czas w gronie innych biegaczy.

Bieg na 15 km - "Krynicka Pętla" im. Premiera Józefa Oleksego to najbardziej wymagający etap piątkowej rywalizacji. Zawodnicy mieli do pokonania trasę z krynickiego deptaka, przez Bulwary Dietla, ul. Puławskiego, do rynku w Tyliczu i z powrotem. Na starcie stanęły zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcący zmierzyć na tym dystansie.

- Super trasa, z gatunku takich jakie lubię. Nie wziąłem latarki, więc tym bardziej było ciekawie. Festiwal to jak zawsze fajne miejsce i fajni ludzie więc jestem bardzo zadowolony - mówił jeden z uczestników na mecie biegu.

- Biegło się bardzo dobrze, warunki były sprzyjające. Z czasu jestem zadowolony. Było super - dodawał inny.

Piątkowego wieczoru czeka nas jeszcze Bieg Nocny na 7 km. (MP), fot. Tomasz Szwajkowski