Urodzinowy ParkRun w Parku Skaryszewskim i mój trzysetny ParkRun

 

Urodzinowy ParkRun w Parku Skaryszewskim i mój trzysetny ParkRun


Opublikowane w pon., 23/05/2022 - 12:45

 Na początek trochę historii: 2 października 2004 London Bushy Park. Odbył się pierwszy ParkRun – sobotni bieg na 5 km w parku o 9 rano. Pomysłodawca, Paul Sinton-Hewitt, wymyślił ten bieg, po tym jak kontuzja uniemożliwiała mu przygotowania do Londyńskiego Maratonu.

Polska dołączyła do inicjatywy Parkrun w momencie otwarcia pierwszej lokalizacji spotkań w Gdyni w październiku 2011, jako czwarty kraj poza Wielką Brytanią. Podobnie, jak w innych krajach, polska edycja Parkrun organizowana jest w oparciu o tę samą formułę oraz zasady; cykliczność, bezpłatny udział dla każdego oraz dystans 5km z pomiarem czasu.

W Warszawie pierwszą lokalizacją była Praga – park Skaryszewski. Tam ParkRun odbył się 11 maja 2013 r. 14 maja 2022 rok w parku Skaryszewskim odbył się urodzinowy ParkRun – 9 lat.

W czasie pandemii, w okresie 70 tygodni, nie było biegu, to dokładnie 14 maja 2022 roku wypadł czterechsetny Parkrun. Dwa w jednym. To przyciągnęło wielu biegaczy nie tylko z Warszawy. W sumie ten ParkRun ukończyło 211 osób. To była rekordowa liczba biegaczy w Warszawie.

Żeby jeszcze podnieść atrakcyjność tego wydarzenia, przypadkowo na tym ParkRunie pojawiłem się ja : )14 maja 2022 roku ParkRun Żoliborz, na którym regularnie biegam, nie odbył się z powodu sztafet EKIDEN na Kępie Potockiej. Tego dnia dla mnie to był 300. bieg w ramach ParkRun.

Żona i znajomi coś kombinowali i niespodzianką był ogromny, czekoladowy tort, który przyjechał na ParkRun w Parku Skaryszewskim. Na biegu musiałem sprężyć się, żeby dostać ostatni kawałek wspaniałego tortu.

A tak dla przypomnienia, ParkRuny biegam od 2014 roku, przeważnie na Żoliborzu.Mam jeszcze kilka innych lokalizacji w kraju i zagranicą. Ostatnia nowa lokalizacja była w Wiedniu. (Andrzej Hulanicki – Ambasador Festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce