Viktor Volkov na Biegu Stowarzyszenia Włókienników Polskich Textilcross

 

Viktor Volkov na Biegu Stowarzyszenia Włókienników Polskich Textilcross


Opublikowane w pon., 09/05/2022 - 12:57

7 maja 2022 roku na pięknych trasach Lasu Łagiewnickiego w Łodzi odbył się bieg im. prof. Janusza Szoslanda - TextilCross pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi, Hanny Zdanowskiej.

W tych zawodach brałem udział po raz pierwszy. Pomysł na bieg towarzyszący TextilCross na 2 km przyszedł mi wieczorem w piątek. Niby fajna rozgrzewka przed crossem musi być, pomyślałem ja i w sobotę zapisałem się w biurze zawodów na start.

Uczestników było nie tak dużo, więc coś nawet mogłoby z tego wyjść. Przecież to tylko 2 km... No chyba każdy tak pomyślał. I każdy ruszył co jest sił!

Bieg im. prof. Janusza Szoslanda - TextilCross. Fot. Jacek Placek

Od razu delikatny długi podbieg, skręt, trochę zbieg, równo, podbieg, zbieg.. Dawno nie biegałem lasów.. Fajnie, pięknie. Tylko gorąco. Cały bieg na prowadzeniu, ale na ostatniej prostej młodszy kolega, co siedział na plecach, mocno przyśpieszył i utrzymał to do mety. No co zrobisz.. jak nic nie zrobisz. Podium, 2 miejsce, nagroda rzeczowa. Start kosztował 10 zł, więc opłacało się trochę pomęczyć.

Po starcie na 2km jakieś 20 minut przerwy, których było mało żeby nawet odsapnąć i odrazu start na około 10 km crossu po Lesie Łagiewnickim.

Faworyta znałem już na linii startu. Myślałem że pobiegnie na 36 minut, a on pobiegł na 34. Kosmos! Ten bieg był spokojniejszy, można powiedzieć przyjemniejszy. Tempo na taką przełajową dyszkę.

Kontrola pozycji od początku i do końca. No chyba że ze startu gonić lidera próbował jeden kolega, a ja byłem trzeci. Ale gdzieś po pierwszym kilometrze wszystko stało na swoje miejsce, ja zająłem drugą lokatę i utrzymałem to do mety.

No nie można nie wspomnieć o jednym newralgicznym miejscu na trasie. Orientowałem się na pomarańczowe wstążki, tylko w okolicach 4 km skręt w prawo był oznaczony białą taśmą. Nie zauważyłem jej chyba, pobiegłem prosto. Słyszę z tyłu "w prawo!.. chyba")

Dziękuję, koleżanko! Zawróciłem. Pierwsze okrążenie jest! Dalej drugie. Już bez niespodzianek. Utrzymanie pozycji. I tak kończę na 2 miejscu ten sobotni TextilCross.

bieg im. prof. Janusza Szoslanda - TextilCross

Dziękuję organizatoram za bieg, sponsoram za nagrody. Teraz to se można kupić nowe skarpetki albo rajstopki dla żony. Aa, i jeszcze koszulkę dostałem w losowaniu. No to już wpisowe zwróciło kilkukrotnie) No fajne zawody, miła atmosfera, sympatyczni ludzie, piękna trasa. Jeden z najstarszych biegów w Polsce i ma swój klimat. Polecam, bo warto.

Organizowany przez Stowarzyszenie Włókienników Polskich Textilcross jest najstarszą imprezą biegową w Polsce i z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz większą rangę i popularność. Jest to bieg przełajowy w Lesie Łagiewnickim: 2 km dla młodzieży i studentów oraz bieg główny na odcinku liczącym 10 km. (Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego. Fot. Jacek Placek Foto)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce