W Burzynie biegiem Tour de Pogórze rozpoczęto sezon biegowy

 

W Burzynie biegiem Tour de Pogórze rozpoczęto sezon biegowy


Opublikowane w wt., 17/01/2023 - 13:50

W sobotę 15 stycznia w Burzynie odbył się darmowy bieg o nazwie Tour de Pogórze - Burzyn. Start i meta imprezy zlokalizowana była w rejonie stadionu LKS Burzyn. Biegową imprezę rozpoczęto biegami dla dzieci, a następnie odbył się bieg główny i marsz nordic walking na dystansie 5,5 km. Impreza miała charakter ogólnodostępny i wzięło w niej udział około 150 osób.

- Był to jeden z pierwszych biegów w tym roku w południowo – wschodniej Polsce i co najważniejsze był za darmo i dla wszystkich chętnych. Niestety pomimo zimy nie mieliśmy ani grama śniegu, za to dopisała nam prawie wiosenna pogoda. Trasa bardzo fajna zarówno dla biegaczy jak i miłośników nordic walking. Jak zawsze w Burzynie panowała rodzinna i miła atmosfera. Na mecie czekały na nas piękne medale, głośny doping i ciepła herbata oraz poczęstunek. Miło było spotkać na biegowej trasie w Nowym Roku wielu biegaczy w tym i również naszych ambasadorów- informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik imprezy.

W Tour de Pogórze zwyciężył Karol Machowski z Krosna z czasem 00:19:41, a wśród pań najlepsza była Agnieszka Babło z Radłowa. Biegacze i miłośnicy nordic walking zawitali do Burzyna na dwa dni. W niedzielę bowiem odbywała się kolejna impreza – edycja zimowa Pogórzańskiego Biegu Górskiego na dystansie 22 kilometrów, który zgromadził na starcie prawie 300 biegaczy. Ten bieg wygrał Dariusz Kułynycz z Niepołomic z czasem 01:34:44, a wśród pań zwyciężyła Iwona Flaga z Krakowa.


Wyniki Tour de Pogórze:

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2023/01/open-bieg.pdf

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2023/01/nw-open.pdf

Wyniki Pogórzańskiego Biegu Górskiego:

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2023/01/open-pogorzanski-bieg-gorski.pdf

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce