W Burzynie przez dwa dni biegali Po Horyzont

Opublikowane w czw., 09/06/2022 - 15:04
Pogórzański Festiwal Biegów: w Burzynie przez dwa dni biegali Po Horyzont

W Burzynie koło Tuchowa w powiecie tarnowskim odbyła się dwudniowa impreza biegowa o nazwie Bieg po Horyzont w ramach Pogórzańskiego Festiwalu Biegów.

Do biegów, które tradycyjnie były rozgrywane w Burzynie, dołożono nowe kategorie między innymi bieg rodzinny i bieg górski na 22 kilometry. Organizatorem tej ciekawej imprezy była Fundacja Alegoria, start i meta w obu dniach zlokalizowana została na stadionie LKS w Burzynie.
Pierwsze biegi Po Horyzont odbyły się w wersji wirtualnej w 2020 roku. Był wówczas limit 500 osób i lista startowa zapełniła się bardzo szybko w ciągu paru godzin. W ubiegłym roku były ograniczenia, ale można było już pobiec normalnie.

- Ten rok zapowiadał się bardzo atrakcyjnie i tak też było. Dopisała frekwencja i wspaniała pogoda. W pierwszym dniu czwartego czerwca rozegrany został bieg na 22 kilometry a piątego czerwca w niedzielę biegi dla dzieci, bieg rodzinny, bieg na dystansie 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie 5,5 km.

- Ja miałem okazję wystartować w biegu na 10 km. Było w słoneczku pod górkę i z górki. Miło było spotkać wielu znajomych i rodzinę – komentuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Dystans 22 km najszybciej pokonał Grzegorz Czyż reprezentujący Grupę Azoty-Automatyka Tarnów z czasem 01:33:55, a w biegu na 10 km zwyciężył Jakub Molczyk z Niwki z czasem 00:35:34. Natomiast w marszu nordic walking zwyciężył Piotr Stępak z NW Luki Team Polska z czasem 00:35:09.

Impreza miała charakter otwarty, a bieg był darmowy. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy z fajnym pamiątkowym misiem, nie zabrakło też pamiątkowego medalu na mecie oraz losowania nagród. Kolejne biegi z tego cyklu rozegrane zostaną 27 i 28 sierpnia w Wierzchosławicach oraz pierwszego października w Nowym Targu. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)