W Gorlicach powstaje sekcja LA – tworzy ją Maraton Gorlice

 

W Gorlicach powstaje sekcja LA – tworzy ją Maraton Gorlice


Opublikowane w pon., 08/07/2024 - 14:16

Stowarzyszenie Maraton Gorlice znane z organizacji wielu prestiżowych imprez biegowych oraz skupiające miłośników biegania od lat stawia na rozwój sportu. To właśnie w strukturach stowarzyszenia powstaje sekcja LA, która ma już pierwszych chętnych.

 

- Nasze stowarzyszenie otrzymało licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniającą nas do udziału we współzawodnictwie sportowym w lekkoatletyce. Tym samym ruszyliśmy z naborem do sekcji dziecięcej i młodzieżowej, w których będziemy szkolić młodych adeptów sportu w poszczególnych konkurencjach i dziedzinach lekkiej atletyki. Seniorów również zapraszamy. Jako Stowarzyszenie liczymy na wsparcie Urzędu Miasta Gorlice, tym bardziej że już wkrótce w Gorlicach powstanie piękny stadion lekkoatletyczny, gdzie będą dogodne warunki do trenowania tej dyscyplin sportu – informuje Mateusz Bryg, kierownik szkolenia.

 

Maraton chce utworzyć w Gorlicach prawdziwe „centrum sportu”, zrzeszające młodych, ale też i nieco starszych sportowców z miasta i całego powiatu gorlickiego.

 

- Już na jesień planujemy pierwsze starty naszych reprezentantów, dlatego intensywnie zabieramy się do pracy. Kierujemy serdeczne podziękowania do Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki za pozytywny odzew na naszą inicjatywę i ekspresowe przyjęcie naszego klubu do swoich struktur – dodaje Mateusz Bryg.

 

Sztab szkoleniowy w lekkoatletycznej sekcji sportowej stanowią: Jerzy Dziedziak - koordynacja, doradztwo, Mateusz Golonka - trener licencjonowany PZLA, Przemysław Gruca - trener asystent, Mateusz Bryg - trener od przygotowania motorycznego, trenerzy wspomagający: Wojciech Czamara i Tomasz Kotowicz, asysta medyczna, fizjoterapeuta Sylwia Woźniak.

Kierownictwo Sekcji Lekkoatletycznej: Mateusz Bryg – kierownik, Przemysław Gruca – sekretarz oraz Agnieszka Przybyłowicz - kierownik ds. promocji i marketingu.

- Z ogromną radością i satysfakcją obserwujemy pozytywny odbiór i bardzo duże zainteresowanie naszą inicjatywą utworzenia w Gorlicach Sekcji Lekkoatletycznej. Dlatego już dziś przekazujemy Wam dobrą wiadomość – pierwsze wspólne treningi planowane są już w lipcu. Wszystkie informacje będziemy na bieżąco zamieszczać na https://www.facebook.com/maratongorlice - podkreśla Mateusz Bryg.

 

Rejestracja zainteresowanych: https://tiny.pl/dlgg1

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Archiwum organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce