W jakim tempie powinniśmy zacząć biegać?

 

W jakim tempie powinniśmy zacząć biegać?


Opublikowane w sob., 21/05/2022 - 02:04

W jakim tempie powinniśmy zacząć biegać?

Według naukowców, człowiek może biec z maksymalną prędkością 64 km/h. Ale najszybszy biegacz na świecie, Usain Bolt, biegnie z prędkością 42 km/h. Aby jednak osiągnąć te niesamowite cele, trzeba najpierw zacząć od zera. Od jakiego tempa powinniśmy zatem zacząć?

W jakim tempie powinieneś zacząć biegać?

Jeśli zamierzasz zacząć od zera lub po dłuższym czasie bez treningu, odpowiedź ekspertów jest jasna: we własnym tempie. Najpierw rozpocznij trening w tempie, w jakim czujesz się komfortowo. Po prostu. Reszta zależy od tego, do czego trenujesz, w jakim celu biegasz, na jakim terenie zamierzasz to robić.

Jeśli ciężko pracujesz, możesz znacznie poprawić swoje czasy i postępy jako biegacz. Chociaż należy również pamiętać, że nie możesz pobić światowych rekordów, jeśli twoje DNA nie jest ustawione na sukces.

Są ludzie, którzy dosłownie urodzili się z darem biegania. Jeśli zamierzasz trenować sumiennie, oprócz ćwiczeń, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie buty. A potem? Ze względu na siłę włókien mięśniowych okazuje się, że prędkość maksymalna to 64 kilometry na godzinę . Biorąc pod uwagę, że Bolt jest o ponad 16 kilometrów na godzinę poniżej tej liczby, człowiek ma dużo pracy do wykonania.

Szybszy, silniejszy...

Ale eksperci mówią, że cofnęliśmy się w czasie, aby zwiększyć naszą prędkość. Rozszerzamy obszary nauki o sporcie i odkrywamy bardziej wydajne sposoby biegania - mówią badacze. Znają także sposoby na zmaksymalizowanie produkcji i wykorzystania energii, aby pomóc biegaczom stać się silniejszymi i szybszymi. (na podst. womenshealthmag). Fot. Pixabay

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce