W niedzielny poranek dzieci opanowały Deptak

 

W niedzielny poranek dzieci opanowały Deptak


Opublikowane w ndz., 08/09/2013 - 11:46

W niedzielny ranek dzieci opanowały deptak. Ciepły dzień sprzyjał ruchowi na świeżym powietrzu dlatego na starcie, a raczej na kilku startach pojawił się tłum dzieci. Był śmiech, łzy, emocje, których rzadko doświadczymy podczas biegu seniorów.  Mimo że dystanse były małe, to emocje ogromne.

Młodzi mistrzowie zbierali się w zewnętrznej Strefie Dziecka przy fontannie. Dlaczego mistrzowie? Bo każdy z uczestników jest już zwycięzcą. Po krótkiej odprawie sędzia odprowadził najmłodszych biegaczy na start i o godzinie 9:30 wystartowała rywalizacja do lat 7, w którym dziewczynki biegły razem z chłopcami na dystansie 300 metrów. Najmłodsze dzieci mogły biec też z rodzicami. Nie będziemy ukrywać, że zdarzały się upadki w ferworze walki, jednak dzieci (czasami ze łzami) wstawały i biegły dalej, bo na mecie medal i oklaski kibiców rekompensowały wszystko. - Zawody są super, podoba mi się, że jest tak kolorowo – mówił 7-letni Krzyś. Wtórował mu 6,5-letni Oskar: - Było super, biegliśmy naprawdę szybko, chociaż oprócz biegania lubię też grać w piłkę i strzelać gole.

Tuż po nich wystartowały dzieci w wieku do lat 9. Wśród dziewczynek pierwsza na mecie pojawiła się  Bianka, dla której bieganie to tylko zabawa, bo na co dzień trenuje judo. - Podczas biegu była rywalizacja i dopiero na prostej wyprzedziłam dziewczyny. Ja zaczęłam biegać, ponieważ moi rodzice biegają i zabierają mnie ze sobą – mówiła dziewczynka.  W biegu wśród 11-latków na dystansie 600 metrów wygrał Szymon Rygiel, który jest Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej w biegach górskich. - Było trudno. Na początku byłem trzeci i dopiero na ostatniej prostej wyprzedziłem tych chłopaków – relacjonował chłopiec. Na koniec rozegrano bieg 13-latków.   

Wybiegając w przyszłość - Bieg Deptaka może stać się pierwszym miejscem, w którym dzieci poznają atmosferę imprez biegowych i biegania. Może dzięki temu będą chciały  kontynuować przygodę ze sportem.

Pełne wyniki Biegów Deptaka znajdziesz TUTAJ

  RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce