W Sądeckiej Jesieni Biegowej pobiegło prawie 300 osób

 

W Sądeckiej Jesieni Biegowej pobiegło prawie 300 osób


Opublikowane w wt., 04/10/2022 - 16:11

W sobotę 24 września alejki nowosądeckiego Parku Strzeleckiego zamieniły się w biegowe miasteczko w ramach organizowanej tutaj po raz pierwszy Sądeckiej Jesieni Biegowej o puchar prezydenta miasta Ludomira Handzla.

To wyjątkowe miejsce do rekreacji i wypoczynku w Nowym Sączu przyciągło w ten piękny sobotni dzień wielu miłośników biegania zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych, którzy rywalizowali na dystansach 60, 200, 400, 730 i 1460 metrów.

Impreza organizowana była z okazji 730 lecia lokacji miasta Nowego Sącza. Jej organizatorem był Urząd Miasta Nowego Sącza - Wydział Sportu i Turystyki, a współorganizatorami Miejski Klub Lekkoatletyczny Brygada Beskidów, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i IV LO w Nowym Sączu.

- Celem imprezy była nie tylko popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, ale także promocja miasta Nowego Sącza i jego infrastruktury jako idealnej bazy rekreacji ruchowej dla całej rodziny.

Najwięcej pobiegło dzieci, a dla starszych i młodzieży przygotowany symboliczne dystanse na 730 m, przy czym młodzież i dorośli pokonywali dwie pętle po 730 metrów. Te dystanse nawiązywały do 730 lecia Nowego Sącza – informuje Marek Podraza, ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik imprezy.

Impreza była darmowa dla wszystkich chętnych. Zwycięzcom nagrody i puchary wręczał prezydent miasta Ludomir Handzel. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, i słodkie upominki, a najszybsi dodatkowo zostali uhonorowani biletami na koncert Roksany Węgiel i Golec uOrkiestra oraz voucherami do gabinetów fizjoterapeutycznych.

- Prowadzono także klasyfikację generalną szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla najaktywniejszych nauczycieli Specjalną statuetką uhonorowani zostali najmłodszy i najstarszy zawodnik. I tutaj miła niespodzianka trafiła też w moje ręce. No cóż, wieku nie da się oszukać i piękna statuetka…

Najstarszego zawodnika trafiła w moje ręce. Miło było spotkać znajomych z biegowych tras zwłaszcza z ekipy Brygady Beskidów i nie tylko. Organizatorom tej fajnej imprezy biegowej imprezy należą się ogromne słowa podziękowania.

Takich imprez potrzeba jak najwięcej. Nie dość, że gratisowa, to z parkingami, doskonałym zabezpieczeniem, upominkami i wspaniałą atmosferą, a piękna jesienna pogoda tylko dopełniła wspaniałe atuty Sądeckiej Jesieni Biegowej – podkreśla Marek Podraza Szczegółowe wyniki z imprezy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063291904356 (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce