Warto skorzystać z takiej okazji. Na Festiwal Biegowy w Piwnicznej po punkty UTMB Index Races!

 

Warto skorzystać z takiej okazji. Na Festiwal Biegowy w Piwnicznej po punkty UTMB Index Races!


Opublikowane w wt., 02/07/2024 - 11:38

Indeks to - w największym skrócie - ranking biegaczy, dający uprzywilejowany dostęp do wydarzeń UTMB World Series lub Majors. (Tu dowiesz się więcej). W jakich biegach możecie zdobyć trzy rodzaje punktów UTMB Index Races na Festiwalu Biegowym? Wszystko przedstawia powyższa grafika.

Festiwal Biegowy ma naprawdę wiele zalet, którym sportowcy nie mogą się oprzeć. Są nimi również punkty UTMB Index Races, jakie można tutaj uzyskać. To naprawdę wyjątkowa okazja! 

Rozpoczął się lipiec, a to oznacza, że Festiwal Biegowy tuż, tuż. Zawodnicy trenują w pocie czoła, starając się jak najlepiej przygotować do tego wielkiego wydarzenia. Będzie się działo!

Przypomnijmy, że w tym roku wszystko potrwa od 6 do 8 września. Ponownie miejscem, które zgromadzi tysiące sportowców będzie Miasteczko Biegowe w Piwnicznej-Zdrój. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. 

Punkty UTMB Index Races na Festiwalu Biegowym

Podczas festiwalu możecie zdobyć również punkty UTMB Index Races. Co to takiego? UTMB, a więc Ultra-Trail du Mont-Blanc, to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Festiwal odbywa się w Chamonix, a koronnym dystansem jest 170 km. 

Organizacja UTMB ma swój system oceniania osiągnięć biegaczy - UTMB Performance Index. Tego typu indeks możemy dostać kończąc minimum jeden bieg UTMB World Series lub inny również punktowany w tej klasyfikacji. Ważne by odbywało się to w ciągu ostatnich dwóch lat. Wiąże się to również z przebiegnięciem jednego z dystansów - 20,50,100,170 km. 

Za każdy bieg z serii “by UMTB”, które uda nam się ukończyć możemy otrzymać “running stone”, a więc biegający kamień. Klucz wygląda następująco:  20K – 1, 50K – 2, 100K – 3, 170K – 4. Każdy z nich odpowiada jednemu losowi do udziału w biegu w Chamonix. Rejestracja w systemie UTMB.

Przypominamy, że rejestracja na festiwal cały czas trwa. Zapisać możecie się TUTAJ. Naprawdę warto. Wyjedziecie z Piwnicznej zachwyceni!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce