Weź faceta, dziecko, koleżanki i biegaj we wrześniu w Krynicy-Zdrój

 

Weź faceta, dziecko, koleżanki i biegaj we wrześniu w Krynicy-Zdrój


Opublikowane w czw., 06/02/2014 - 16:10

Spotkasz tam mnóstwo podobnych sobie. Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego to impreza gromadząca największy odsetek biegających pań spośród wszystkich tak dużych wydarzeń biegowych w Polsce. W ofercie ma też konkurencje dedykowane płci pięknej. Nigdzie indziej w kraju tak licznie jak w Krynicy nie biegają też całe rodziny. 

W 2013 r. spośród blisko 6 000 uczestników Festiwalu, około 30% stanowiły kobiety. Największą popularnością pań uczestniczących w Festiwalu Biegowym, oprócz oczywiście Biegu Kobiet, cieszy się co roku Życiowa Dziesiątka TAURONA. W ubiegłym roku z Krynicy do Muszyny pobiegły aż 573 panie, co stanowiło 32% uczestników konkurencji. Podobna frekwencja miła miejsce – w Szybkiej Trójce oraz biegu na 1 km..

Ok. 7% uczestniczek zgromadziła z kolei najdłuższa i najtrudniejsza konkurencja Festiwalu – 100-kilometrowy Bieg 7 Dolin. W dedykowanym paniom Biegu Kobiet na 1 km  wystartowało 157 biegaczek – w różnym wieku i stopniu przygotowania. Dla niektórych był to jedyny bieg w roku – ale wszystkie przybiegały na metę uśmiechnięte. 

Dynamika zapisów V Festiwalu Biegowego sugeruje, że i w tym roku statystyki będą podobne. Aleksandra Gryciuk z biura organizacyjnego Festiwalu, nie jest tym zaskoczona. – Tak wysoka frekwencja kobiet na naszej imprezie nie powinna nikogo dziwić, bo Festiwal to impreza sprzyjająca rekreacji kobiet i całych rodzin. Z osobistych doświadczeń wiem, że nic nie mobilizuje nas, kobiet tak bardzo, jak widok biegających dzieci i partnerów – zauważa.

Zachęca do startu wszystkie Panie. Samodzielnie lub z rodzinami. – Do wyboru jest ponad 20 konkurencji, rozgrywanych na dystansach od kilkudziesięciu metrów do stu kilometrów. W Biegach Deptaka pobiegniecie ze swoimi pociechami, do Sztafety Deptaka zaprosicie całą rodzinę, a w Biegu Kobiet pobiegniecie z koleżankami – wylicza Aleksandra Gryciuk, entuzjastka festiwalowych biegów kobiet.

Jak mówi, na Festiwal warto przyjechać też z innych względów. – Krynica-Zdrój to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Warto przespacerować się urokliwymi Bulwarami Dietla, odwiedzając przy okazji pijalnię wód i Muzeum Nikifora, jednego z najsłynniejszych polskich malarzy prymitywistów który tu żył i tworzył.    

V Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego odbędzie się w dniach 5-7 września. Zapisu do imprezy można dokonać w sekcji REJESTRACJA, na głównej stronie naszego portalu.

Polecamy się i zapraszamy panie i całe rodziny do Krynicy-Zdrój!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce