Włodzimierz Foryś: poczuć radochę z biegania

 

Włodzimierz Foryś: poczuć radochę z biegania


Opublikowane w czw., 22/09/2022 - 17:24

Włodzimierz Foryś: poczuć radochę z biegania

Od 09 - 11 września 2022 roku w Piwnicznej-Zdroju miałem przyjemność wziąć udział w 13 Festiwal Biegowym.
Swoją przygodę rozpocząłem w sobotę biegiem „Sądeckiej Dychy po Rekord”. Punktualnie o godzinie 12 wystartowaliśmy z parkingu Kosarzyska.

Biegło, a może raczej zbiegało się, super. Pierwszy kilometr pokonałem w czasie 3:38 min. Tak szybko jeszcze nigdy nie biegałem i pomyślałem, że zepsuł mi się zegarek. Drugi kilometr wykręciłem w 4:03, a na półmetku
miałem czas 21:04.

Niestety dałem się ponieść ogólnej euforii i druga część trasy w moim wykonaniu nie była już taka szybka. Ukończyłem bieg z wynikiem: 46:50. Rekordu niestety nie udało się nabiegać ale w tej zabawie nie tylko o to
chodzi.

Włodzimierz Foryś: poczuć radochę z biegania

Może w programie 14. Festiwalu Biegowego wprowadzić „Super szybki bieg na 5 km”,czyli pierwsze 5 km biegu „Dycha po rekord”?

W niedzielę natomiast wystartowałem w biegu górskim na 23 km. Pogoda nie dopisała,było chłodno i popadywał deszcz. Miałem pewne obawy czy sobotnie ściganie nie odbije się moją słabszą dyspozycją na trasie. Pierwsze kilometry biegło się dosyć ciężko ale z każdym kilometrem było już tylko lepiej.

Udało się też w czasie biegu opanować dodatkową umiejętność „ślizganie po błocie”. Dystans kończę przemoczony, ale szczęśliwy z czasem 2:55:31.

Wszystkim tym, którzy nie próbowali swoich sił na tym dystansie polecam ten bieg. Są podbiegi, są zbiegi ale przede wszystkim widoki zapierające dech w piersiach.

Włodzimierz Foryś: poczuć radochę z biegania

Za rok melduje się w Piwnicznej by spotkać super towarzystwo biegowe, pobijać rekordy życiowe i poczuć radochę z biegania. (Włodzimierz Foryś, Ambasador FB)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce