Wrzucili datki i pobiegli w „Orkiestrowej Piątce” dla WOŚP 2023 w Gorlicach

 

Wrzucili datki i pobiegli w „Orkiestrowej Piątce” dla WOŚP 2023 w Gorlicach


Opublikowane w pon., 30/01/2023 - 15:38

Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej, Stowarzyszeniu Maraton Gorlice, UKS Kobylanka, ULKS Lipinki, UKS Maraton Sękowa, GKC Gorlice oraz innych stowarzyszeń i klubów pobiegli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach. Tym razem biegowe wyzwanie wyglądało podobnie jak to przed pandemią, czyli była to tradycyjna „Orkiestrowa Piątka”, podczas której biegacze zebrali datki do puszki WOŚP, a symboliczną opłatą startową był dobrowolny datek do wolontariackiej puszki.

- Na starcie pojawiło się prawie sto osób. Było nam bardzo miło, że zjawili się miłośnicy biegania i nordic walking całymi rodzinami nie tylko z powiatu gorlickiego, ale i z rejonu Nowego Sącza i okolic. Były nawet osoby z pieskami. Naszym wyjątkowym wolontariuszkom Marysi i Ewie, którym życie uratował sprzęt z WOŚP (inkubatory i respirator) udało się zebrać 1185,71 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim za udział w naszym orkiestrowym bieganiu i przekazanie datków- informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i współorganizator orkiestrowego biegania.

Marysia i Ewa pobiegły razem z mamą Agnieszką.

- To był dla nas był niezwykły dzień. W akcję pomocy WOŚP włączamy się co roku. Elunia była wcześniakiem i wiele dni spędziła w inkubatorku od WOŚP, a Marysia urodziła się w siódmym miesiącu zamartwicy bez jakichkolwiek oznak funkcji życiowych. Była podłączona do respiratora podarowanego od WOŚP i leżała miesiąc w inkubatorku też od WOŚP. Lekarze dawali jej może dwa procent szans na przeżycie i twierdzili, że nawet jak przeżyje, to będzie sparaliżowana i upośledzona, bo była ponad 12 godzin niedotleniona. Dziś Marysia jest zdrową dziewczynką, uczy się świetnie i uwielbia sport. Obie bardzo się ucieszyły tym, że mogły zebrać datki do puszki wolontariackiej WOŚP. Było to dla nas dużym przeżyciem i zawsze będziemy wspierać WOŚP - powiedziała nam Agnieszka Bazan, mama dziewczynek i uczestniczka Orkiestrowej Piątki.

Uczestnicy wyzwania w orkiestrowych koszulkach, czapeczkach i innych orkiestrowych gadżetach pobiegli w Parku Miejskim. Start do treningu odbył się w rejonie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, gdzie mieścił się Gorlicki Sztab WOŚP. Po powrocie na halę sportową Janusz Zięba, szef Gorlickiego Sztabu WOŚP oraz Wojciechem Zapłatą Kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice wszystkim uczestnikom orkiestrowego biegania wręczyli okolicznościowe medale. 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce