Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

 

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu


Opublikowane w śr., 07/11/2012 - 08:46

Igor Stanisławski na mecie

Jedną z nagród w naszym konkursie „Festiwal Biegowy dookoła Europy!” są trzy wycieczki na maraton w Rzymie który odbędzie się 17 marca 2013 roku. Wycieczki zostaną rozlosowane 23 listopada. W ramach nagrody biegacz otrzymuje pakiet startowy, bilet lotniczy oraz 100 Euro na zakwaterowanie i wyżywienie. By uczestniczyć w konkursie należy zapisać się na Festiwal Biegowy i opłacić startowe.

Przypominamy że 26 października rozlosowaliśmy wycieczki na maratonw  paryzu a szczęśliwymi zwycięzcami zostali: Anna Palacz ze Starachowic, Cezary Dąbrowski z Piaseczna i Piotr Matusik z Legnicy. Teraz czas na Wieczne Miasto!  

W poprzedniej edycji naszego konkursu do Rzymu pojechali Grażyna Kubica, Piotr Chmielewski i Igor Stanisławski, którzy 18 marca 2012 pokonali  dystans 42,195 km wraz z ponad 12 tysiącami biegaczy.
- Sam maraton jest ciekawą, niezapomnianą przygodą i wielkim świętem biegaczy z różnych krajów – relacjonujował  Igor Stanisławski - W tym roku startowało prawie 13 000 zawodników a impreza była perfekcyjnie przygotowana. Niezapomniane wrażenie robi wbiegnięcie na plac św. Piotra przed oświetloną mocnym, wiosennym słońcem Bazylikę. Podczas biegu czuje się południowy luz a grające orkiestry i aplauz zgromadzonych kibiców dodaje sił. Typowa włoska wiosna prowokuje do  położenia się na trawie i kontemplowania przepływających po niebie obłoków. Ból nóg daje na chwilę zapomnieć o sobie a świeża włoska pomarańcza smakuje jak nigdy dotąd. Kilka dni w Rzymie prędko mija. Pozostają wspomnienia i przygotowania do kolejnego startu. W Krynicy.

Maraton Rzymski to jeden z najbardziej znanych maratonów europejskich, którego popularność z roku na rok wciąż wzrasta. Jego malownicza trasa wiedzie przez historyczne części miasta: ulicę Via dei Fori Imperiali przy Koloseum, plac hiszpański, Forum Romanum, plac św. Piotra i przy pięknej fontannie Di Trevi. Molto bello! Normalnie wszystkich tych miejsc nikt nie byłby w stanie zobaczyć w ciągu jednego weekendu, ale udział w maratonie daje taką możliwość!

Mimo, że Rzym znany jest jako miasto 7 wzgórz, uczestnicy biegną po raczej płaskim terenie, co daje wiele okazji do pobicia własnych rekordów życiowych.  Wyścig rozpoczyna się i kończy przy Koloseum.

Zaraz po zakończeniu maratonu zaplanowano jak co roku 4 km rodzinny bieg „Romafun – La Stracittadina”, w którym może wziąć udział każdy, niezależnie od płci czy wieku. Tak naprawdę nie jest to bieg w klasycznym wydaniu, nie ma w nim nagród, trasę można przespacerować, również ze swoim czworonogiem, na rolkach, na czym komu się żywnie podoba. Udział w „Romafun” jest płatny i wynosi€8. Każdy uczestnik otrzymuje oficjalny T-shirt wydarzenia.

W zeszłorocznej edycji w maratonie wzięło udział przeszło 13 000 biegaczy. Triumfatorem w 2012 roku był Katarczyk Nicholas Kemboi z czasem 2h 8m 01s, zaś pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Hellen Jemaiyo z Kenii. W tym roku za pierwsze miejsce w maratonie w kategorii mężczyzn i kobiet zwycięzcy otrzymają po € 40 000.

Rejestracja do udziału w Maratonie Rzymskim jest już otwarta. Można jej dokonać za pomocą formularza online lub przesyłając komplet dokumentów, w tym: wypełniony formularz zgłoszeniowy , zgodę na przetwarzanie danych osobowych (wzór dostępny tu ), potwierdzenie płatności i   oświadczenie o stanie zdrowia (z pieczątką i podpisem lekarza)  na adres maratona@maratonadiroma.it  lub faksem na numer +39.06.40.65.063. Potwierdzenie rejestracji zostanie przesłane wraz z indywidualnym identyfikatorem użytkownika i hasłem do portalu dla zarejestrowanych biegaczy na podany adres e-mail po przesłaniu niezbędnych dokumentów i dokonaniu płatności.

Wpisowe:

€ 60 do 18 grudnia 2012
€ 75 do 31 stycznia 2013
€ 80 do 4 marca 2013
 

Bezpłatny udział dla niepełnosprawnych biegaczy, o ile zgłoszenie zostanie przesłane do 28 lutego 2013.

Wpisowe jest bezzwrotne w przypadku rezygnacji. Istnieje możliwość przeniesienia rejestracji na inna osobę po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w wysokości € 25 (możliwe tylko do 30.01.2013).  

Zamknięcie rejestracji: 4 marzec

Limit czasu: 7 godzin

Odbiór numerów i pakietów startowych: Odbiór osobisty w miasteczku maratońskim w dniach. 14-16 marca 2013 r.

Więcej szczegółów na www.maratonadiroma.it

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce