A wszystko zacznie się od Biegu na Milę (MAPA]

 

A wszystko zacznie się od Biegu na Milę (MAPA]


Opublikowane w pt., 30/04/2021 - 14:59

- Czy zaczynamy lajtowo? Powiedziałbym raczej, że zaczynamy szybko - mówi Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegów, aktywny biegacz.

- Zaczynamy Milą, a z biegów dedykowanych dla dorosłych jest to bieg najszybszy – mówi Marek Tokarczyk. - Mila to, przypomnę, 1609 metrów, a najlepsi zawodnicy biegają ten dystans w czasie poniżej 5 minut. I właśnie tym znanym biegiem, w piątek 10 września, o godzinie 18, w Miasteczku Festiwalowym na Nakle otwieramy Festiwal Biegów w roku 2021.

Liczymy, że większość uczestników Mili po takiej rozgrzewce wystartuje w biegu na 15 kilometrów, który rozpoczynamy już o godzinie 19. Bieg będzie rozgrywany na pięknych trasach wzdłuż Popradu, nie przekraczamy drogi krajowej, od Miasteczka Biegowego pobiegniemy na drugą stronę Popradu, przez Głębokie w stronę Rytra, z powrotem w stronę szkoły w Piwnicznej z metą znów w Miasteczku Biegowym.

W czasie, gdy zawodnicy wystartują do biegu na 15 kilometrów, w Miasteczku Biegowym, po ścieżkach na Nakle, odbędzie się bieg mający już długą, festiwalową tradycję, czyli Bieg w Krawacie – idealny dla tych, którzy nie czują się na siłach biec tego dnia dłuższego dystansu.

To nasza zabawa biegowa, w której mogą wziąć udział wszyscy mający na sobie krawat i numer startowy. Jak pokazały doświadczenia ponad dekady odbywania się Festiwalu Biegów, fantazja uczestników nie ma granic – regulaminowe krawaty wykonane są ze wszystkich materiałów i we wszystkich kolorach.

W Biegu w Krawacie często uczestniczą też rodziny i osoby towarzyszące zaawansowanym biegaczom…
- Tak, bowiem Festiwal Biegowy jest wydarzeniem nie tylko dla tych, którzy są bardzo zaawansowani, ścigają się z czasem i zależy im, by osiągać jak najlepsze rezultaty na poszczególnych dystansach, ale jest z nami zawsze spora grupa osób, które przyjeżdżają by bawić się bieganiem, spędzać czas w swoim towarzystwie i serdecznej atmosferze. Dlatego zabaw biegowych mamy dla nich kilka – nie tylko Bieg w Krawacie, ale i Bieg Przebierańców, mamy też Bieg Kobiet…

Festiwal Biegów, Bieg w Krawacie. Fot. Daniel Szlag

I o tych wszystkich biegach, także o biegach najtrudniejszych, będziemy Wam wkrótce opowiadać w kolejnych odcinkach rozmowy z Markiem Tokarczykiem, korzystając z jego wielkiego doświadczenia i ogromnej wiedzy o tym wszystkim, co działo się i dziać się będzie podczas Festiwalu Biegów – najwspanialszego wydarzenia jakie już 10 września czeka na nas w Piwnicznej-Zdroju! (tk) Fot. D. Szlag, Festiwal Biegów/Tomasz Szwajkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce