"Wybiegaj sprawność" Biegową Imprezą Roku! Bartosz Olszewski Dziennikarzem!

 

"Wybiegaj sprawność" Biegową Imprezą Roku! Bartosz Olszewski Dziennikarzem!


Opublikowane w pt., 11/09/2015 - 21:40

Wyniki plebiscytów Fundacji „Festiwal Biegów i firmy PZU ogłosiliśmy podczas Gali Festiwalu Biegów. W dodatkowej kategorii Biegowa Książka Roku triumfowało małżeństwo Magdalena Ostrowska - Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski ze swoją książką „Szczęśliwi biegają ultra”.

Galę plebiscytów poprowadził dziennikarz TVP S.A. i TVP Sport Przemysław Babiarz, komentator lekkiej atletyki, a prywatnie zapalony maratończyk. Nagrody wręczali prof. Grzegorz W. Kołodko, Wojciech Wróblewski - dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych w grupie PZU oraz Tomasz Urynowicz - wicedyrektor departamentu turystyki, sportu i promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, partnera PZU Festiwalu Biegowego. 

- Wciąż nie mogę w to uwierzyć! - stwierdził w rozmowie z naszym portalem pomysłodawca i organizator Biegu Charytatywnego „Wybiegaj sprawność” Janusz Bukowski. - Startuje u nas co roku ok. 500 osób, ale wszystko to, co robimy, ma wpływ na dużą większą liczbę osób. Stąd chyba to wyróżnienie. Serdecznie dziękuję, obiecuję że nagroda zostanie dobrze spożytkowana – podkreślił Janusz Bukowski.

Zakoczenia nie krył także Bartosz Olszewski, autor bloga www.WarszawskiBiegacz.pl i Biegowy Dziennikarz Roku 2014/15.

- Ale zgotowaliście mi niespodziankę! - skomentował Bartosz na wstępie naszej rozmowy. - Tak naprawdę blog to jedna z najmniej ważnych spośród ważnych części mojego życia, po bieganiu, rodzinie, dziewczynie, pracy... Cieszę się, że moja praca jest doceniana, że czytelnictwo rośnie – opowiadał Bartosz, wyraźnie onieśmielony wyróżnieniem.

Odbierając nagrodę Krzysztof Dołęgowski - żona Magda niestety złapała kontuzję i nie dotarła do Krynicy - przyznał, że "Szczęśliwi biegają ultra" to książka ich życia i ze nie spodziewali się, że zostanie wyróżniona w ten sposób. - Cieszę się przede wszystkim, że przeczytało ją tak dużo ludzi - stwierdził Pan Krzysztof. 

Wyniki:

Biegowe Wydarzenie Roku: IV Bieg Charytatywny Warszawa "Wybiegaj Sprawność"

Wyróżnienia:

 • XIII Półmaraton św. Mikołajów
 • parkrun Polska
 • "Biegniemy po nowe płuca dla Piotra" w Oświęcimiu
 • Bieg Niepodległości w Gdyni 
 • XII Bieg Rzeźnika 
 • Ultramaraton Rykowisko 
 • VIII Mazda Półmaraton Ślężański 
 • Bieg o Breńskie Kierpce 
 • IX Grodziski Półmaraton "Słowaka"

Biegowy Dziennikarz Roku: Bartosz Olszewski, blog www.WarszawskiBiegacz.pl

Wyróżnienia:

 • Mateusz Jasiński - blog TrenerBiegania.pl, redaktor NaTemat.pl
 • Krzysztof Bartkiewicz - blog w portalu Maratony Polskie
 • Martyna Staśkiewicz - blog T-Run.pl
 • Paweł Bondaruk - redaktor naczelny portalu xTRI.pl
 • Kasia Gorlo - blog Run The World
 • Małgorzata Wrzesińska - blog Zakochanawbieganiu.pl
 • Piotr Ślęzak - blog Stestuje.pl
 • Jacek Fedorowicz - felietonista Runner's World
 • Paweł Bejnarowicz - blog BiegamJestemAktywny
 • Marek Grund - blog w portalu MaratonyPolskie.pl

Niebawem obszerna galeria oraz relacja wideo z Gali Festiwalu Biegów.

Plebiscyty Biegowe Wydarzenie Roku i Biegowy Dziennikarz Roku to forma podziękowania oraz wsparcia dla organizatorów imprez biegowych w całym kraju i dziennikarzy / blogerów biegowych w pracy na rzecz rzecz upowszechniania i promocji dyscypliny w polskim społeczeństwie. Organizatorami plebiscytów są Fundacja „Festiwal Biegów” oraz firma PZU. Tytuły oraz nagrody przyznają dorocznie czytelnicy portalu biegowego www.FestiwalBiegow.pl.

W pierwszej edycji plebiscytów, w sezonie 2013/14 zwyciężyli toruński Półmaraton Świętych Mikołajów oraz Krzysztof Bartkiewicz - bloger w portalu www.MaratonyPolskie.pl.

W drugiej odsłonie plebiscytów brały udział imprezy i cykle biegowe odbywające się w okresie sierpień 2014 r. - lipiec 2015 r., oraz dziennikarze i blogerzy zajmujący się tematyką biegową, których efekty pracy zostały upowszechnione w tym samym okresie. Od marca do lipca czytelnicy portalu www.FestiwalBiegów.pl zgłaszali swoich kandydatów do nagród - w sumie 144 imprezy i cykle biegowe oraz 29 dziennikarzy i blogerów. Głosowanie w plebiscytach zakończyło się 9 września. Oddano w sumie ponad 25 tys. głosów

Laurat nagrody Biegowego Wydarzenia Roku w edycji 2015 został uhonorowany nagrodą w wysokości 150 000 zł, z czego co najmniej 100 000 zł zostanie wypłacone w gotówce. Biegowy Dziennikarz Roku został wyróżniony nagrodą w wysokości 30 000 zł.  

Partnerem nagród w plebiscytach Biegowe Wydarzenie Roku i Biegowy Dziennikarz Roku jest PZU.

Firma od lat poprzez ofertę produktową i liczne działania prewencyjne i sponsoringowe zabezpiecza zdrowie i życie Polaków. Zaangażowanie w kolejne wydarzenie biegowe wynika z chęci zaadresowania tematu zdrowia i profilaktyki do jak najszerszego grona Polaków. Co roku PZU przekazuje miliony złotych na projekty profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia. Jest już obecne przy takich wydarzeniach jak The Color Run, Łódź Maraton „Dbam o Zdrowie” czy Maraton i Półmaraton Warszawski.

Partnerem medialnym plebiscytów Biegowe Wydarzenie Roku i Biegowy Dziennikarz Roku jest Telewizja Polska S.A. i TVP Sport

 

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce