Wystartuj na 15 km w Festiwalu Biegowym! Ten dystans czeka na Ciebie

 

Wystartuj na 15 km w Festiwalu Biegowym! Ten dystans czeka na Ciebie


Opublikowane w pon., 22/05/2023 - 13:31

Festiwal Biegowy to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. W czasie trzech dni wszyscy miłośnicy tego sportu zawsze bawią się doskonale. Kto przyjedzie tutaj raz, powraca z ogromną radością każdego roku. Tysiące uczestników pojawią się od 8 do 10 września w Piwnicznej również teraz.

Dystansów, które oferują organizatorzy jest bardzo dużo. Odnajdą się tutaj zarówno pasjonaci biegów krótkich (np. na 1,6 km) oraz bardzo długich (na czele z królewskim dystansem 100 km). Sportowcy licznie biorą udział m.in. w biegu na 15 km.

Rozgrywany jest pierwszego dnia festiwalu, jako druga konkurencja (pierwszą jest mila). Start zaplanowany został na godzinę 19 z Miasteczka Biegowego. Zawsze pojawia się na nim mnóstwo biegaczy, spragnionych sportowych wrażeń. Każdy ma inny cel. Łączy ich jednak przede wszystkim dobra zabawa.

Zawodnicy biegną m.in. przez piwniczańskie Międzybrodzie, Zawodzie, Kokuszkę i Głębokie. Trasa wiedzie wzdłuż Popradu, co czyni ją jeszcze bardziej malowniczą. Nawierzchnia na całej długości jest asfaltowa.

Przed rokiem najlepszy okazał się Bogdan Semenovych (czas – 48:53), drugi był Michał Bąk, a trzeci Michał Kaczmarek. Wśród kobiet równych sobie nie miała Nataliia Semenovych, która do mety dobiegła przed Pauliną Surówką oraz Lidią Czarnecką.

- Atmosfera jest bardzo fajna. Co roku tutaj jesteśmy i polecamy każdemu – mówił przed startem w ubiegłym roku jeden z biegaczy. – Jest super. Dziś biegniemy na 15 km, w sobotę dychę, a w niedzielę 23 km po górach. Jestem tutaj pierwszy raz, ale widzę, że organizacja naprawdę stoi na wysokim poziomie – dodawał kolejny.

Wy również możecie być częścią tego niesamowitego biegu i poczuć na własnej skórze panujące w nim emocje. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Na pewno nie będziecie żałować! '

MatiP, fot.: Tomasz Szwajkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce