XVI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego wygrywa Tibor Sahajda ze Słowacji

 

XVI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego wygrywa Tibor Sahajda ze Słowacji


Opublikowane w śr., 25/10/2023 - 16:05

W sobotę 22 października w Lipinkach obył się XVI Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego. Wystartowało w nim prawie 100 zawodników z województwa małopolskiego i  Podkarpackiego oraz ze Słowacji.

- Start odbył się tradycyjnie w centrum Lipinek. Mężczyźni wystartowali na  dystansie 10 kilometrów po tradycyjnej trasie z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Natomiast panie i juniorzy biegali na dystansie pięciu kilometrów. Były też biegi dla dzieci i młodzieży w naszym parku – informuje Tomasz Świerzowski, organizator biegu ULKS Lipinki.

Otwarcia zawodów dokonał główny organizator biegu Tomasz Świerzowski oraz Czesław Rakoczy, wójt gminy Lipinki. W biegu głównym na 10 km triumfował po raz drugi Słowak Tibor Sahajda. Drugi był Rafał Sułkowski z Krakowa, a trzecie miejsce na podium zajął Łukasz Jaumień reprezentujący GUKLA Bratkowice. Najlepszy biegacz gminy Lipinki zajął miejsce tuż za czołową trójką, a był to Tomasz Pociecha z Krygu.

 

- Biegło się bardzo dobrze, prowadziłem od początku. Startowałem tutaj drugi raz i drugi raz wygrałem. Trasa posiada atest i jest bardzo dobra do uzyskiwania bardzo dobrych wyników – powiedział nam Tibor Sahajda, zwycięzca w biegu na 10 km.

Wśród kobiet, które miały do pokonania dystans 5 km zwyciężyła Anna Wojna  z ULKS Lipinki, druga była kolejna zawodniczka ULKS Lipinki Paulina Kicilińska, a trzecia Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego. Najlepszymi biegaczami z terenu gminy Lipinki byli: Paulina Kicilińska i Tomasz Pociecha. Wśród juniorów w biegu na 5 km najszybszy okazał się Mateusz Foryś, a wśród juniorek Justyna Rusyn. Natomiast w klasyfikacji małżeństw triumfowali państwo Ogłuszkowie z Rzeszowa.

 

- Cieszymy się ze zwycięstwa w klasyfikacji małżeństw. To bardzo fajnie, że w niektórych biegach są takie klasyfikacje. Biegamy razem i często wybieramy właśnie biegi, gdzie prowadzona jest klasyfikacja małżeństw – powiedzieli nam państwo Ogłuszkowie  (Rzeszowskie Gepardy i Gazele).

Dla wszystkich zawodników organizatorzy przygotowali ciekawe pakiety startowe z imiennymi numerami startowymi, piękne medale oraz posiłek. Dla najlepszych zawodników były, puchary nagrody rzeczowe i finansowe.

Wyniki: https://dostartu.pl/xvi-bieg-uliczny-im-kazimierza-swierzowskiego-cc9728

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce