XXII Bieg sylwestrowy w Gorlicach

Opublikowane w pt., 04/01/2013 - 16:16

Ostatniego dnia 2012 roku odbyła się już XXII edycja biegu sylwestrowego w Gorlicach. Bieg rozegrany był jak co roku na dwóch dystansach 5 i 10 km. Przy pięknej słonecznej pogodzie na starcie biegu stanęło 383 zawodników, tylu też ukończyło oba dystanse – wspomina Robert Makowiec, ambasador Festiwalu Biegowego.

Na dystansie 5 km wśród mężczyzn zwyciężył Gurdak Kamil przed Bartoszem Gorczycą i Pawłem Smędowskim, natomiast wśród kobiet na tym samym dystansie najlepsza była Katarzyna Dulak przed Anetą Kubit i Majką Dyoniziak. Dystans 10 km najszybciej pokonał Kaczmarek Michał drugie miejsce zajął Mateuszem Maik a trzeci był Jakub Burghardt. Klasyfikacja kobiet na dystansie 10 km przedstawiała się następująco: Valentyna Poltavska,  Anna Wojna, Agnieszka Kwoka.

Na mecie każdy  z zawodników otrzymywał pamiątkowy medal i ciepłą herbatkę. Natomiast w sali MOSiR można było skorzystać z natrysków i zjeść smaczny posiłek, który organizatorzy przewidzieli w pakiecie startowym. W pakiecie startowym była także pamiątkowa okolicznościowa koszulka. Wśród wszystkich uczestników biegu organizatorzy rozlosowali ciekawe nagrody książkowe i gadżety sportowe.

Dzięki tak dobrej organizacji bieg w Gorlicach cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Nie można też nie wspomnieć,  że w roku 2011 XXI edycje biegu wygrał Henryk Szost który w tym roku był gościem honorowym.