XXIX Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy - relacja Roksany Orzyszek

 

XXIX Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy - relacja Roksany Orzyszek


Opublikowane w śr., 31/08/2022 - 02:18

W piątek 26.09 odbył się XXIX Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy na dystansie 5 km. Była to wyjątkowa edycja ponieważ bieg został przeniesiony na edycję nocną - start o 21. Dołożono również bieg towarzyszący na 10 km.

Do pokonanie były 2 lub 4 pętle po 2,5 km. Na każdej dwa zbiegi i dwa podbiegi.

Zapisałam się na 10 km. Od początku planowałam biec z wózkiem a na tym dystansie były większe szanse że zaśnie. Punktualnie o 21:00 na trasę ruszyli wszyscy biegacze. Ustawiłam się z przodu bo później ciężko się przebić z wózkiem między biegaczami.

Pierwsze dwa okrążenia minęły w miarę szybko i utrzymywałam 3 miejsce wśród kobiet. Natomiast na ostatnich dwóch już czułam mocno w nogach podbiegi z wózkiem.

Na ostatnim okrążeniu dogoniły mnie dwie dziewczyny na pierwszym podbiegu. Na zbiegu udało mi się jedną znów dogonić.

Niestety meta była praktycznie 300 m za drugim podbiegiem. Na nim też z powrotem wyprzedziła mnie czwarta dziewczyna i wyścig zakończyłam na 5 miejscu open z czasem 52 min 43 s.

Załapałam się na 3 miejsce w kategorii oraz jako pierwsza Rydułtowiczka. Moim zdaniem nowe rozwiązanie tego biegu (start wieczorem, dwa dystanse, pętle) jest lepsze i mogło by pozostać na stałe. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce