Z Piwnicznej do Piwnicznej. Półmaraton śladami św. Kingi wystartował!

 

Z Piwnicznej do Piwnicznej. Półmaraton śladami św. Kingi wystartował!


Opublikowane w ndz., 10/09/2023 - 08:38

 

Niedziela rozpoczęła się mocnymi akcentami. Na 14. Festiwalu Biegowym nie ma nudy. Ostatni dzień przyniósł nam m.in. rywalizację w Koral Maratonie. Nie brakuje również Biegów Górskich na 11 i 23 km.

Osób, które zapisały się na Półmaraton śladami św. Kingi również było sporo. To dystans, który na festiwalu pojawia się od lat i zdążył wyrobić sobie uznaną markę. Przypomnijmy, że przed rokiem zwyciężył Bogdan Semenovych (czas 01:08:51). Wśród kobiet najlepsza okazała się z kolei Natalia Semenovych (01:19:44).

Dodajmy, że półmaraton liczy nieco ponad 21 km. Zawodnicy wyruszają z Miasteczka Biegowego, następnie biegną na Radwanów i Głębokie, po czym robią Nawrót. Meta zlokaliowana jest także na piwniczańskim Nakle. 

Co przed startem mówili zawodnicy? Na ich twarzach widoczne były uśmiechy. Festiwal Biegowy jest pełen pozytywnych nastrojów.

- Półmaraton to dla mnie wyzwanie. Zwykle nie biegam tak dużych dystansów, ale zawsze musi być pierwszy raz. Chcę po prostu dobiegnąć do mety. Mam nadzieję, że się uda - mówił półmaratończyk.

Najlepszym przemierzanie całego dystansu zajmie pewnie niewiele ponad godzinę. Czekamy na pierwszych zawodników! (MatiP, fot.: MP)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce