Zawodnicy biegnąc wspierali profilaktykę cukrzycy

 

Zawodnicy biegnąc wspierali profilaktykę cukrzycy


Opublikowane w pon., 05/10/2020 - 10:36

Zwycięzcą biegu mającego na celu wsparcie profilaktyki cukrzycy, który odbył się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego, został Albert Wronowski.

Niedziela to ostatni dzień 11. TAURON Festiwalu Biegowego, którego uczestnicy łączą rywalizację na różnych dystansach z dobrą zabawą. Wszystko to dostarcza niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Ostatnim wydarzeniem, które startowało z krynickiego deptaka był bieg "1 km dalej od cukrzycy". Ma on na celu wsparcie profilaktyki cukrzycy i jest realizowany przy współpracy z Towarzystwem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Starujący w nim zawodnicy mieli do pokonania trasę wiodącą przez Bulwary Dietla. Początek zmagań miał miejsce o 13.30. Jako pierwszy do mety dobiegł Albert Wronowski, drugi był Patryk Marcinkowski, a trzeci Sylwester Malec. Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Górak, przed Sylwią Hałaczkiewicz i Anną Szostak.

- Jestem już po sześciu biegach, myślałem, że nie będzie już takiego luzu, ale udało mi się dobiec jako pierwszemu. Cieszę się - mówił Albert Wonowski

- Było super, fajny bieg, kilometr minął bardzo szybko - dodawała Paulina Górak

fot.: DS, tekst: sadeczanin.info (MP)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce