Zbliża się XI edycja Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

 

Zbliża się XI edycja Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki


Opublikowane w pt., 15/04/2022 - 08:22

Będziesz lepszy niż Roman Woroch z Dopiewa?

Wielkimi krokami zbliża się XI edycja Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki, (tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja - 29.05.2022 r.) w której poza biegaczami startują także zawodnicy nordic walking. Wśród nich jest Roman Woroch z Dopiewa, który od wielu lat staje na podium tej imprezy. W tym roku też będzie zaliczać się do faworytów marszu z kijkami na 7,5 km.

Roman Woroch (rocznik 1958) w Dopiewie mieszka od 30 lat. Całe życie jego pasją był sport, zwłaszcza piłka nożna. Po przeprowadzce do Dopiewa także grał w różnych turniejach piłkarskich. Później zapałał miłością do biegania i zaczął brać udział w różnych imprezach. W 2014 r. np. zdobył brązową Koronę Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie, zaliczając aż 12 zawodów w ciągu roku!

Jednocześnie wywalczył także Koronę Półmaratonów Polskich, przebiegając 5 tras w różnych częściach kraju. Oprócz uczestnictwa w imprezach biegowych Roman Woroch, zaczął też uprawiać z sukcesami nordic walking. W 2015 r. w Elblągu zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej European Nordic Walking Cup, czyli Pucharze Europy na dystansie 10 km w kategorii M-4.

W 2016 r. w European Nordic Walking Championship, tj. Mistrzostwach Europy w Legnicy wywalczył pierwszą lokatę na 5 km w kat. Men 55-59. Z kolei w Nordic Walking World Cup (Pucharze Świata) w Elblągu w podobnej rywalizacji zajął 2 miejsce.

Bardzo obfity w sukcesy był też rok 2017, w którym zajął m.in. I miejsce na 5 km w Mistrzostwach Europy, Pucharze i Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Pomorza i Wielkopolski. Przyczynił się także do zdobycia przez KS Metraco Polkowice (który wtedy reprezentował) I miejsca w klasyfikacji generalnej Drużynowego Pucharu Polski Nordic Walking.

Będziesz lepszy niż Roman Woroch z Dopiewa?

W 2018 r. zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Hajnówce na 5 km w kat. 60-64 lata. Rok później był pierwszy w Pucharze Europy Enwo Cup 2019 w Legnicy w kat. M 60-69 na 10 km oraz w Mountain European Championship Nordic Walking w Ustrzykach Dolnych w kat. M 60-64 na 5 km.

W 2020 r. w ramach Warta Challenge kolejny raz z rzędu wygrał w Biedrusku półmaraton Nordic Walking w kat. Open. Natomiast w 2021 r. w marszu z kijkami zwyciężył m.in. podczas 30 Ulicznego Biegu o Lampkę Górniczą w Koninie.

Poza startowaniem w najważniejszych imprezach w Polsce, z których zazwyczaj przywozi medale, Roman Woroch od kilku lat z sukcesami bierze też udział w marszach nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki – w ostatniej, X edycji zajął drugie miejsce. W tym roku Pan Roman też będzie zaliczać się do faworytów tej imprezy.

Wiele lat temu słynny lekkoatleta-multimedalista Jesse Owens powiedział: „Wszyscy mamy marzenia. Aby marzenia stały się rzeczywistością, potrzeba bardzo dużo determinacji, poświęcenia, samodyscypliny i wysiłku”. I wszystko to cechuje R. Worocha, którego na co dzień można spotkać np. w GOSiR w Dopiewie, gdzie pracuje od 2010 roku.

Będziesz lepszy niż Roman Woroch z Dopiewa?

W czasie wolnym widujemy go na miejscowej siłowni lub trenującego z kijkami (często w towarzystwie małżonki Jolanty) po okolicznych leśnych ścieżkach. Jesteśmy przekonani, że jego ciągła aktywność będzie owocować kolejnymi, licznymi sukcesami zarówno podczas imprez nordic walking, jak i biegowych, czego w imieniu Samorządu Gminy Dopiewo - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie mu życzymy!

Opr. Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie) Fot. archiwum GOSiR Dopiewo

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce