Żelaźni biegacze już gotowi do startu

 

Żelaźni biegacze już gotowi do startu


Opublikowane w pt., 05/09/2014 - 15:25

Namiot uczestników Iron Run już się zapełnił. Trwa odprawa techniczna zawodników, którzy w ciągu trzech dni pokonają trasy 8 biegów. Zaczynają już dzisiaj o 15:00 Krynicką Milą, a zanim dzień się skończy, będą mieli na koncie biegi na 15 i 5 km. Nie będą mieli dużo czasu na regenerację. Ostatni dzisiejszy start jest o 22:00, a już o 3 rano czeka na nich 36-kilometrowy bieg górski. To wszystko zupełnie nie przeraża 58 śmiałków. Niektórzy, tak jak Paweł i Krzysztof ze Szczecina będą się mierzyć z takim wyzwaniem po raz pierwszy.

Byliśmy na festiwalu w zeszłym roku i spodobała nam się ta idea. Postanowiliśmy, że w tym roku spróbujemy swoich sił w takiej konkurencji. Technicznie jesteśmy lepiej przygotowani, trochę trenowaliśmy pod okiem trenera, a jak wyjdzie w praktyce, to zobaczymy  powiedział nam Krzysiek, który do Krynicy przyjechał z bardzo optymistycznie nastawionym kolegą.

Liczymy na wygraną, bo trzeba sobie wysoko stawiać poprzeczkę – żartował Paweł i wzbudził  tym rozbawienie Krzysztofa.  A poważnie to najbardziej obawiam się biegu górskiego na 36km. Do innych podchodzę na spokojnie- dodał Paweł.

W zeszłym roku do Krynicy przyjechali bardziej turystycznie, ale  obaj trenują regularnie w grupie Szczecin Biega i czują się gotowi do startu

Weteranami takich biegów jest m.in. Jarosław Gniewek.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce