Znamy zwycięzców Nocnego Biegu Rodzinnego. To oni pokonali najszybciej 4 km

 

Znamy zwycięzców Nocnego Biegu Rodzinnego. To oni pokonali najszybciej 4 km


Opublikowane w sob., 09/09/2023 - 18:56

 

Upalna sobota na 14. Festiwalu Biegowym w Piwnicznej-Zdroju dobiega końca. Po całodziennych ogromnych emocjach związanych z poszczególnymi biegami zwieńczeniem rywalizacji był Nocny Bieg Rodzinny na 4 km. 

Przypomnijmy, że zawodnicy rywalizowali na tym dystansie po raz pierwszy. Już przed startem zapowiadało się jednak bardzo interesująco. Każdy miał pozytywne nastawienie.

I taki rzeczywiście był ten bieg. Na trasie poprowadzonej przez ulice Piwnicznej (po dwóch stronach Popradu) stawka mocno się rozciągnęła. Czołówka biegła swoim tempem, zawodnicy z nieco dalszych pozycji stawiali na spokojne truchtanie. 

Po upływie kilkunastu minut pierwsi biegacze zaczęli się pojawiać na mecie, która znajdowała się w Miasteczku Biegowym. Najszybciej dotarł do niej Kamil Wojnicki. Wśród pań zwyciężyła z kolei Paulina Surówka.

- Przyjechałem tutaj wygrać, bo startowałem wcześniej dwa razy i się nie udawało - mówił zwycięzca po biegu. - Chciałem też wywalczyć jak najlepszy czas dla drużyny. Jestem zadowolony. Większość trasy biegłem sam, więc nie walczyłem jakoś super mocno z rywalami, ale cieszę się - dodawał.

W tym samym czasie i na takim samym dystansie rywalizowali również zawodnicy Nordic Walking. Te dwie konkurencje kończą sobotnie zmagania na Festiwalu Biegowym. Kolejne emocje czekają nas już w niedzielę. (MatiP, fot.: MP)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce