Zygmunt Berdychowski na mecie Sądeckiej Dychy Newagu [WIDEO]

 

Zygmunt Berdychowski na mecie Sądeckiej Dychy Newagu [WIDEO]


Opublikowane w sob., 11/09/2021 - 21:02

Pomysłodawca Festiwalu Biegowego,  Zygmunt Berdychowski, wziął udział również w biegu Sądecka Dycha Newagu. Jak podkreślał, atmosfera na Festiwalu jest znakomita.

Sobota to drugi dzień 12. Festiwalu Biegowego. Oprócz rywalizacji na trasach wyznaczonych w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej, zawodnicy konkurują też m.in. w Nowym i Starym Sączu. Wszystkim biegom towarzyszą niezwykłe emocje.

Od godziny 11:30 na mecie usytuowanej w sądeckim Parku Strzeleckim zaczęli pojawiać się uczestnicy biegu „Sądecka Dycha Newagu” im. Premiera Tadeusza Mazowieckiego. Po wyruszeniu spod Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu, mieli do pokonania 10 km. W rywalizacji wziął również udział pomysłodawca i organizator Festiwalu Biegowego – Zygmunt Berdychowski. 

- Było gorąco więc można się było zmęczyć. Atmosfera jest jednak znakomita. Pojawiło się wielu kibiców. Obserwują zarówno biegi, jak i Festiwal Lachów i Górali. Wspaniałe święto - mówił po jego zakończeniu

Festiwal Biegowy był zawsze wielkim wydarzeniem. Nie inaczej jest również w tym roku, mimo że odbywa się w nowym miejscu – Wszystko zależy od ludzi. Jeśli potrafimy, tak jak w przypadku Piwnicznej, stworzyć unikalną mieszanką biegaczy i osób, które tańczą, śpiewają czy grają, to zabawa jest świetna – tłumaczy Zygmunt Berdychowski. Cała rozmowa w materiale filmowym. (MP/DSz)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce