Uroczyste podsumowanie GP Sądeczanina w Sylwestra. Biegaj w Gorlicach

 

Uroczyste podsumowanie GP Sądeczanina w Sylwestra. Biegaj w Gorlicach


Opublikowane w śr., 11/12/2013 - 15:39

XXIII Bieg Sylwestrowy w Gorlicach będzie ostatnim akordem Grand Prix Sądeczanina w 2013 r. Podczas imprezy nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu i wręczenie nagród. Tych będzie kilkanaście.  

W trzeciej edycji Grand Prix Sądeczanina rozegrano łącznie dwanaście biegów. Imprezy odbywały się na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego.   

– W tym roku rywalizacja o Grand Prix Sądeczanina była trudniejsza – mówi inicjator GP Sądeczanina, twórca Festiwalu Biegów w Krynicy-Zdrój i szef Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski. – Uczestnicy biegli nie tylko na trasach powiatu nowosądeckiego, ale również w Gorlicach, Krośnie, Limanowej czy w Lipinkach – wylicza p. Zygmunt, który nie odmówił sobie przyjemności startu w wybranych eliminacjach. Podkreśla, że Ci, którzy chcieli walczyć o czołowe pozycje w cyklu, musieli walczyć na jego pełnym dystansie.

Najlepiej w przekroju całego sezonu zaprezentowali się Wioletta Budziak, Elżbieta Rusin i Anna Wona (podium wśród kobiet), Tomasz Pociecha, Paweł Zima i Jacek Wojnarowski (podium wśród panów) oraz pozostali reprezentanci ULKS Lipinki, KKB MOSiR Krosno i Grupetto Gorlice (podium w rywalizacji klubów). 

– Jednak najważniejszej jest to, że coraz więcej ludzi biega. Na starcie kolejnych imprez stają nowi ludzie, którzy zrazili się tym sposobem na życie. Bieganie to nie tylko sport, to również inna forma dbania o swoje zdrowie i fajny sposób spędzania czasu – akcentuje Zygmunt Berdychowski. – Wśród ponad 800 uczestników GP Sądeczanina 2013 było wielu debiutantów. To cieszy mnie najbardziej – dodaje. Zaprasza na uroczyste podsumowanie cyklu, które zaplanowano na 31 grudnia w Gorlicach podczas Biegu Sylwestrowego (sam bieg nie wchodzi w program GP Sądeczanina).

Biegowo w nowy rok

Będzie to już XXIII edycja imprezy, jednej z najpopularniejszych tego typu organizowanych w na południu kraju, gromadzących biegaczy z całego kraju oraz zagranicy (głównie Czech, Słowacji i Ukrainy).  W ubiegłym roku pobiegły tu 383 osoby.

W tym roku do wyboru ponownie będą dwa dystanse: 5 i 10 km. Limit czasowy dłuższej trasy to 80 minut. Start łączny nastąpi w Rynku w Gorlicach o godz. 11.00. Linię mety obu dystansów wyznaczono na ul. Nadbrzeżnej. 

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są elektronicznie, do 30 grudnia obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł (5 km) i 25 zł (10 km). Zapisu będzie można dokonać także na miejscu w biurze zawodów - Hala OSiR, ul. Sportowa 9. Opłata startowa będzie wynosić będzie odpowiednio 30 i 35 zł. 

Dla najlepszych biegaczy przewidziano wysokie nagrody finansowe (700 zł za I miejsce open), dla wszystkich zaś pamiątkowe medale. Pierwszych 400 zawodników otrzyma też pamiątkowe koszulki.

Regulamin XXIII Biegu Sylwestrowego w Gorlicach:

http://www.osir.gorlice.pl/images/regulaminy/regulamin2013.doc

Zapisy:

http://formularz.ultimasport.pl/209/index.php

GR / JEC

  

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce