12. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego - biegaj w Lipinkach! [ZAPISY]

 

12. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego - biegaj w Lipinkach! [ZAPISY]


Opublikowane w czw., 27/09/2018 - 08:53

Już 20 października w sobotę wystartuje w Lipinkach jedna z najstarszych i najpopularniejszych w regionie imprez biegowych - Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego. Będzie to już dwunasta edycja imprezy memoriałowej.

- Tradycyjnie bieg główny rozpocznie się z centrum Lipinek o godz. 11.30 i rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 5 km dla juniorek, juniorów oraz kobiet, oraz 10 km dla mężczyzn. Wcześniej w zabytkowym parku w Lipinkach rywalizować będą dzieci i młodzież na krótszych dystansach. Trasa biegu głównego o nawierzchni asfaltowej posiada atest PZLA – informuje Tomasz Świerzowski, organizator biegu.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg główny, otrzymają przepięknie zaprojektowany i wykonany medal nawiązujący do rocznicy 100-lecia odzyskana przez Polskę niepodległości.

Organizatorzy przewidzieli również w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne i rzeczowe.

- Osoby, które zgłoszą się do 10 października, otrzymają numery startowe z własnym imieniem – dodaje Tomasz Świerzowski.

W ubiegłym roku 11. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego ukończyło 247 zawodników. Bieg główny na 10 km wygrał debiutujący w Lipinkach Adam Czerwiński z Krakowa. Kto wygra w tym roku, okaże się już wkrótce.

12. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego jest zaliczany do biegowego Grand Prix Małopolski.

Zapisy: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce