13. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego dla… [WYNIKI, ZDJĘCIA]

 

13. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego dla… [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 20/10/2019 - 13:55

Ponad setka uczestników oraz dzieci i młodzież, nowa bardziej wymagająca trasa i triumfy czołowych biegaczy Sądecczyzny. Za nami 13. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego, przedostatnia runda Grand Prix Małopolski w sezonie 2018.

Tegoroczna edycja memoriałowego biegu odbyła się na zmodyfikowanej trasie. To efekt rozpoczętego niedawno remontu drewnianego mostu na Zagumniu. Uczestnicy pobiegli z centrum Lipinek do przysiółka Bednarskie, a następnie do Pagorzyny. Do Lipinek wrócili drogą przez Zalesie.

– Nowa trasa bardzo wymagająca, dużo podbiegów. Do tego wiatr i wysoka temperatura jak na październik (…) – opisywał na swoim fanpage’u Bartłomiej Machowski, który mimo rozwiązanego buta zajął wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najlepiej z nową trasą poradził sobie Jakub Burghardt – 32:52.

Biegający policjant pewnie wyprzedził Pawła Smędowskiego (33:40) i Michała Zielenia (35:10).

– Nowa trasa była dużo ciekawsza niż poprzednia, ale z pewnością o wiele trudniejsza. Nie jest łatwo o uzyskanie na niej dobrego wyniku. Do zwycięzcy straciłem 48 sekund, większość strat poniosłem w drugiej trudniejszej części dystansu. Mimo wszystko jestem zadowolony z biegu. To dopiero piąty tydzień treningu po ponad miesięcznej przerwie, szybko wracam do przyzwoitej formy. W 2013 roku zająłem trzecie miejsce w biegu juniorów na 5 km, w biegu głównym w Lipinkach nigdy na podium nie stałem, tak, że jestem bardzo zadowolony – mówił na mecie Paweł Smędowski.

Rywalizację Pań rozstrzygnęła na swoją korzyść Regina Kulka (39:11). Drugie miejsce wywalczyła Monika Węgrzyn (30:35), a podium dopełniła Marcelona Gaborek (43:45).

– Prowadzałam od początku biegu. Trasa była dość wymagająca, ale udało uzyskać się przewagę i spokojnie przybiec do mety. Nie ukrywam, że chciałam wypaść jak najlepiej, bo bieg jest zaliczany do Biegowego Grand Prix Małopolski i udało się – podkreśliła Regina Kulka.

W Lipinkach nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych. Byli policjanci, strażacy z PSP, druhowie OSP i żołnierze Wojska Polskiego. Dla nich przygotowano dodatkowe kategorie. Wśród służb mundurowych wśród kobiet zwyciężyła pochodząca z Rożnowic st. szer. Anna Wszołek z 11 MBOT, reprezentująca także Gorlicką Grupę Biegową.

– Trasa, jak i warunki pogodowe, ze względu na silny wiatr, nie należały do łatwych. Od początku obawiałam się podbiegów pod koniec dystansu, ponieważ lepiej radzę sobie ze zbiegami. Udało się jednak dosyć rozsądnie rozłożyć siły i na około 8. kilometrze przeskoczyć nawet o jedną pozycję wyżej wśród kobiet – relacjonowała st. szer. Anna Wszołek.

Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego wyniku. Mówi się, że czwarte miejsce jest najgorsze, dla mnie było najmilszym miejscem tuż za podium w życiu - nie spodziewałam się tego w Lipinkach, ze względu na coroczną mocną obstawę. W kategoriach udało się stanąć na najwyższym stopniu podium aż dwa razy: w wiekowej K2 oraz w kat. służb mundurowych - osiągnięcie to ucieszyło mnie szczególnie, ze względu na możliwość godnego zaprezentowania 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w której służę od marca tego roku – mówiła z zadowoleniem biegaczka.

Tym razem w programie imprezy zabrakło biegu na 5 km. Rywalizowały za to dzieci i młodzież.

Pełne wyniki: TUTAJ

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce