4. Bieg Muszynianki – tylko 5 km, a sześcioro zwycięzców! [WYNIKI, DUŻO ZDJĘĆ]

 

4. Bieg Muszynianki – tylko 5 km, a sześcioro zwycięzców! [WYNIKI, DUŻO ZDJĘĆ]


Opublikowane w sob., 27/04/2019 - 13:13

Anna Bodziony z Niskowej i Rafał Sułkowski z Limanowej najszybszymi uczestnikami 4. Biegu Muszynianki – trzeciej rundy Grand Prix Małopolski w sezonie 2019. Przełajową, 5-kilometrową trasą wytyczoną na terenach Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie pobiegło blisko 180 osób.

Zanim biegacze ruszyli na trasę, wybrzmiało gromkie sto lat. Solenizantem był Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy TAURON Festiwalu Biegowego, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci sądeckiego biegania, z setkami startów na krótszych i dłuższych dystansach. Wszystkiego najlepszego Marku!

Bieg open - zaliczany do Grand Prix Małopolski - to przede wszystkim zacięta rywalizacja Anny Bodziony z Patrycją Świerczek (19:31 vs. 19:32). Na mecie obie zawodniczki dzieliły metry!

– Trasę oceniam dobrze, nie po raz pierwszy uczestniczę w Biegu Muszynianki. Ten czas, w którym dzisiaj pobiegłam jest moim najlepszym – cieszyła się na mecie Pani Anna.

Podium Dopełniła Katarzyna Kmieć (20:26).

Bieg mężczyzn rozstrzygnął na swoją korzyść Rafał Sułkowski (17:10), przed Jakubem Burghardtem (17:28) i Mariuszem Szkaradkiem (17:42).

– Trasa bardzo fajna, chociaż troszkę przeszkadzały wyboje. Przewagę wypracowałem sobie na asfalcie – mówił po biegu Rafał Sułkowski, tegoroczny maturzysta. – Dzisiaj jest idealna pogoda dla biegacza, bo pada deszcz, ale jest ciepło. Chciałem trasę przebiec poniżej 17 minut, ale się niestety nie udało – żałował.

Tradycyjnie rywalizacja o nagrody - 300, 200 i 100 zł dla pierwszych trójek - toczyła się w kategoriach wiekowych: 18-29 lat, 30-49 lat i 50+. Wygrywali Marcelina Gaborek i Rafał Sułkowski (16-29), Anna Bodziony i Jakub Burghardt (30-49) oraz Ewa Pałuzewicz i Ryszard Pudzisz (50+).

Pełne wyniki: TUTAJ

Wśród uczestników biegu był m.in. Włodzimierz Tokarczyk, wiceburmistrz Muszyny.

– Nie można sobie odmówić startowania w zawodach w miejscowości, w której się mieszka – mówił na mecie. – Biegam od ośmiu lat i sprawia mi to dużo satysfakcji. Bieganie to moja pasja, ale podziwiam tych, którzy biegają dłużej ode mnie. U mnie wszystko zaczęło się od Życiowej Dziesiątki w ramach biegów Forum Ekonomicznego – wspominał.  

Bieg główny poprzedziły zmagania dzieci na dystansach 400m i 1 km. Wygrywali Wiktoria Wolanin i Maciej Kuraś oraz Jakub Tokarczyk i Magda Skalniak. - Biegam, bo lubię. Moje największe osiągnięcia to wygrany dwukrotnie Festiwal Biegowy na 600 metrów, w kategorii klas 4-6 - mówił na mecie Jakub Tokarczyk. 

Co ciekawe, cała czwórka zwycięzców biegów dzieci reprezentuje klub UKS Muszyna. Wychowawcy, Panu Andrzejowi Gackowi gratulujemy uzdolnionej młodzieży!

4. Bieg Muszynianki był trzecią rundą Grand Prix Małopolski w sezonie 2019. Kolejna eliminacja cyklu już 19 maja w Starym Sączu – 6. Bieg Sądeczan z Kryniczanką. Na start zgłosiło się już blisko 200 osób – zapisy trwają TUTAJ.

Partnerem tytularnym 4. Biegu Muszynianki jest Muszynianka – producent naturalnej wody mineralnej.

red.

wsp. Muszyna w Necie

foto / wideo: Artur Królikowski / Kamila Laskowska / Robert Łopuch


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce