6. Bieg i Marsz Piwniczanki już 23 lipca. Do 15 lipca NISKIE wpisowe!

 

6. Bieg i Marsz Piwniczanki już 23 lipca. Do 15 lipca NISKIE wpisowe!


Opublikowane w czw., 13/07/2017 - 19:41

Przed nami piąta runda Grand Prix Małopolski – Bieg i Marsz Piwniczanki w Piwnicznej-Zdroju. Bieg główny na 10 km wystartuje w niedzielę 23 lipca o godzinie 10.00 z Rynku w Piwnicznej, a trasa poprowadzi malowniczą Doliną Popradu.

– Ruszamy z Rynku w Piwnicznej, następnie biegniemy droga krajową do Młodowa i przez most przedostajemy się na drugą stronę Popradu, do Głębokiego. Stamąt wracamy do Piwnicznej przez kompleks basenów na Radwanowie, łazienki piwniczańskie, i dalej ul.Kościuszki, kolejny most, i ul.Daszyńskiego wbiegamy na Rynek – objaśnia Marian Dobosz, dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki.

Trasa pozostaje więc bez zmian.

– Uważam, że jest ona w miarę łatwa. Czasem tylko wiatr może przeszkadzać, głównie w biegu powrotnym do Piwnicznej. Najbardziej, jako organizator, obawiam się jednak o ekstremalne warunki pogodowe. Mam nadzieję, że nie będzie potężnych upałów. Chciałbym też, by uczestnicy pamiętali, że nie zawsze trzeba za wszelką cenę próbować poprawiać swoje wyniki – podkreśla Marian Dobosz,

W programie imprezy jest też bieg i marsz na dystansie 5,5 km. – Tu tuszamy z Głębokiego. Zapewniamy transport dla uczestników – mówi orgnaiztor.

Będzie też Mały Bieg Piwniczanki dla uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum na 1,4 km. – Tu ruszamy z okolic mostu łukowego na ul.Kościuszki.

Mety wszystkich biegów i marszu są usytuowane w rynku.

Zapisy drogą internetową prowadzone są do 20 lipca. Wpisowe to 30 zł (do 15 lipca) oraz 50 zł (po 15 lipca).

– Widzimy ilu mamy sympatyków i ile osób nas odwiedza regularnie. Pod uwagę bierzemy też to, że będzie to czas urlopów i wyjazdów, dlatego nie spodziewamy się dużego wzrostu biegaczy. Liczymy, że wystartuje w okolicy 200 uczestników – mówi Marain Dobosz. Zaprasza do Piwnicznej-Zdroju.

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce