6. Limanowa Forrest: Rekordowa liczba chętnych do biegu pod Krzyż Milenijny

 

6. Limanowa Forrest: Rekordowa liczba chętnych do biegu pod Krzyż Milenijny


Opublikowane w pon., 26/05/2014 - 10:09

Tegoroczną edycję Międzynarodowego Biegu Górskiego w Limanowej, z najwyższym punktem trasy usytuowanym przy Krzyżu Milenijnym, zaplanowano na 6 lipca. Start w samo południe.

Chęć podjęcia wyzwania w scenerii tego niezwykłego miejsca zadeklarowało już ponad 250 osób, co sugeruje nowy rekord frekwencji imprezy. Najwięcej zgłoszeń z Krakowa, Limanowej i Nowego Sącza. Na liście startowej nie brakuje też osób z okolicznych miast i miejscowości, ale też np. Gliwic czy Warszawy. Są też zgłoszenia od zawodników zagranicznych.

Elektroniczne zgłoszenia potrwają do 21 czerwca. Po upływie tego terminu, w zależności od ilości wolnych miejsc (limit uczestników to 400 osób) organizatorzy zadecydują, czy uruchomić zapisy uzupełniające. Do 6 czerwca obowiązuje wpisowe w wysokości 35 zł, od 7 czerwca wzrośnie do 45 z. Dla młodzieży, seniorów i mieszkańców powiatu limanowskiego organizatorzy przewidzieli zniżki na wpisowe.

„Limanowa Forrest” to w głównej części wymagający bieg górski, z anglosaską trasą (bieg góra, dół) o długości 7 km i różnicą wysokości 300m. I premią górską, zlokalizowaną na najwyższym punkcie trasy – wspomnianym na wstępie Krzyżu Milenijnym. Jej zwycięzca zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 300 zł. Zwycięzcy całego biegu otrzymają nagrody w wysokości 600, 400 i 200 zł.

W ubiegłym roku w Limanowej zwyciężyli Izabela Zatorska i Piotr Łobodziński. Sam bieg głosami czytelników portalu BiegiGórskie.pl został uhonorowany „Srebrną Kozicą”.

W programie imprezy jest też rywalizacja Nordic Walking (na trasie biegu), a także Mistrzostwa Służb Mundurowych, zbiórka pieniędzy na Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku, szereg występów artystycznych i całe mnóstwo aktywnej zabawy.

Impreza w części biegowej wejdzie w skład nowego cyklu imprez pn. Grand Prix Małopolski. Szczegóły niebawem.

Strona imprezy

Regulamin

Zapisy elektroniczne

Red. / NSRunners.pl

fot. Natalia Podsadowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce