7. Bieg Pamiętaj z Nami otworzy Grand Prix Małopolski 2019. Pobiegną w komplecie!

 

7. Bieg Pamiętaj z Nami otworzy Grand Prix Małopolski 2019. Pobiegną w komplecie!


Opublikowane w śr., 10/04/2019 - 13:46

W najbliższą sobotę ponad 1200 osób pobiegnie ulicami Krakowa. Połączą oni trzy odziały muzeum historycznego, otwierając zasadniczą część rywalizacji w Grand Prix Małopolski w sezonie 2019 (debiut w kalendarzu cyklu). Pula pakietów na bieg została już wyczerpana.

Być może niektórzy o „Biegu Pamiętaj z Nami” słyszą po raz pierwszy, ale nic w tym dziwnego. Jeszcze do zeszłego roku impreza rozgrywana była pod inną nazwą „Bieg Pamięci”. Organizatorzy postanowili „coś” zmienić . Teraz zawody nawiązują nazwą do wydarzenia obejmującego wykłady, warsztaty czy też spacery edukacyjne.

– Postanowiliśmy nazwać bieg jak całe wydarzenie, tak żeby projekt był spójny i jednolity. Naszym celem jest promowanie trzech oddziałów muzealnych znajdujących się na trasie pamięci. Dotyczą one II wojny światowej i czasów powojennych. Poza tym dużo biegów w Polsce nosi teraz nazwę Bieg Pamięci - objaśnia dr Magdalena H. Rusek-Karska z Działu Promocji i Marketingu Muzeum Krakowa.

Uczestnicy biegu mają do pokonania 5-kilometrową trasę łączącą Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, Aptekę pod Orłem oraz Miejsce Pamięci KL Plaszów. W tym roku trasa będzie mieć nico inny przebieg niż zwykle.

– W tym roku mamy trochę zmian, bo w Krakowie jest dużo remontów. Tym razem start będzie znajdował się przy ul. Lipowej, a nie jak poprzednio przy ul. Pomorskiej. Będziemy też biegać po Bulwarach Wiślanych. Meta, tak jak do tej pory, będzie na pl. Bohaterów Getta – tłumaczy dr Rusek-Karska.

– Myślę, że trasa łączy walory poznawcze, ale też pozwala się ścigać. Można tu uzyskiwać dobre wyniki. Nie ma co ukrywać, że wśród uczestników są osoby, które chcą się sprawdzać, ale my stawiamy przede wszystkim na rodzinne spędzanie czasu. W pakietach uczestnicy dostają bilety do muzeum, które można wykorzystać do końca kwietnia – podkreśla koordynatorka Biegu Pamiętaj z Nami.

Impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem. O ile rok temu była możliwość rejestrowania się jeszcze w dniu biegu, tak teraz limit został wyczerpany, a nawet przekroczony przed czasem. – Przyjęliśmy 20 zgłoszeń ponad limit, czekaliśmy dłużej na kilka wpłat. Dlatego, tym razem, nie będziemy prowadzić zapisów bezpośrednio przed biegiem – słyszymy.

Sygnał do rozpoczęcia zawodów ma dać Grzegorz Sudoł. Olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w chodzie sportowym prowadził treningi do imprezy.

Przypomnijmy, że rok temu Bieg Pamiętaj z Nami ukończyło 868 osób. Zwyciężył znany średniodystansowiec Adam Czerwiński, który uzyskał czas 14:55. Wśród pań najlepsza była Karolina Giza, z czasem 17:05.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Małopolski 2019 do końcowego wyniku zawodnika liczonych będzie 8 z 11 biegów cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, wystarczy ukończyć 1 wybrany bieg. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym 1500 zł dla zwycięzców. Szczegóły cyklu: TUTAJ.

Relacja z Biegu Pamiętaj z nami, w tym obszerna galeria zdjęć jeszcze w sobotę na łamach naszego portalu! Zapraszamy!

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce