8. Limanowa Forrest w deszczu i błocie. Danuta Woszczek razy dwa [WYNIKI, ZDJĘCIA]

 

8. Limanowa Forrest w deszczu i błocie. Danuta Woszczek razy dwa [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 03/07/2016 - 17:54

Za nami czwarta runda cyklu Grand Prix Małopolski w sezonie 2016. Na wymagającej górskiej trasie Limanowa Forrest, w rywalizacji przy siąpiącym deszczu i błocie, najlepiej poradzili sobie Sergii Rybak i - po raz drugi z rzędu - Danuta Woszczek. Bieg ukończyło 279 osób.

- Wystartowali zawodnicy z Polski zagranicy, głownie ze Słowacji i Ukrainy. Przyjechali do nas ludzie z Warszawy, Łodzi, Poznania - mówi Paweł Sułkowski z Klubu Limanowa Forest. - Byli też biegacze z Wybrzeża. Świetnie spisali się limanowscy kibicem którzy tłumnie i gorąco dopingowali wszystkich sportowców. 

Zawody były na medal ale, pogoda ekstremalna. Chłód i deszcz. Ale to już chyba taka tradycja - dodaje Paweł Sułkowski.

Impreza Klubu Sportowego "Limanowa Forrest" co roku gromadzi śmietankę polskich biegów górskich. W tym roku gwiazd było nieco mniej, a to za sprawą sobotnich Mistrzostw Europy w Biegach Górskich rozegranych we włoskiej miejscowości Arco: Arco:

Polka 2 sekundy od brązu ME! [WYNIKI]

Co nie znaczy, że było nudno. W Limanowej zobaczyliśmy m.in. Danutę Woszczek, Dominikę Wiśniewską-Ulfik, Piotra Czaplę, Rafała Ulfika, Roberta Farona. Apetyt na wysokie miejsca mieli też biegacze odnoszący sukcesy w biegach ulicznych - Regina Kulka, Sergii Rybak, Adam Czerwiński, Jakub Burghardt.

Najszybciej 7-kilometrową anglosaską trasę, wiodącą od Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej pod Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze, i z powrotem, pokonali Danuta Woszczek (KPP Puławy) i Sergii Rybak (LKB Rudnik). 

Dla Pani Danuty - mistrzyni kraju w biegu górskim w 2015 (Ślęża) i mistrzyni Policji w biegu ulicznym na 10 km, specjalistki od biegów na bieżni - to już drugi triumf z rzędu w Limanowej. Z kolei Adam Czerwiński po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce (rok temu przegrał z innym Ukraińcem - Pavlo Veretskym). 

- Poziom tych zawodów był niezwykle wysoki, a zacięta walka trwała do ostatnich metrów - podsumowuje Paweł Sułkowski. 

Wyniki:

Mężczyźni:
1. Sergii Rybak - 27:11
2. Adam Czerwiński - 27:24
3. Grzegorz Opiał - 27:43
4. Piotr Czapla - 29:01
5. Artur Baran - 29:18
6. Jakub Burghardt - 30:08
7. Rafał Ulfik - 30:27
8. Robert Faron - 30:56
9. Kamil Horba - 31:10
10. Radek Florek - 31:25

Kobiety:
1. Danuta Woszczek - 33:25
2. Regina Kulka -  33:59
3. Dominika Wiśniewska-Ulfik - 37:00
4. Izabela Szufryn - 37:18
5. Gabriela Rolka  - 37:53
6. Justyna Kurczab -  38:01
7. Dominika Bolechowska - 38:35
8. Kinga Pachura - 40:41
9. Agata Węglarz - 41:20
10. Angelika Jurczyńska - 41:51

W ramach biegu rozgrywano Mistrzostwa w Biegach Górskich Służb Mundurowych i Samorządowców. Biegaczom tradycyjnie towarzyszyli miłośnicy marszów nordic walking. 2-godzinny limit trasy umożliwiał przebycie trasy truchtem, a nawet spacerem. Z racji błota na trasie wielu biegaczy korzystało z tej możliwości. 
 
Pełne wyniki: TUTAJ

Wyniki biegu głównego zostaną zaliczone do tabel Grand Prix Małopolski w 2016 roku. Punkty zdobyło 100 pierwszych mężczyzn oraz 50 kobiet. Wiecej o cyklu - TUTAJ. Kolejne zawody już 9 lipca w Muszynie - Bieg Muszynianki.

Bieg Muszynianki - 9 lipca szybka "piątka" w Muszynie

Podczas zawodów zbierano pieniądze na Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przystań " im. Jana Pawła II w Tymbarku. Sama impreza połączona była z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej.  

red.

fot. Ladislav Maras, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce