BeskidSki Cross: Inauguracja w niedzielę w Podstolicach. Oglądaj w internecie

 

BeskidSki Cross: Inauguracja w niedzielę w Podstolicach. Oglądaj w internecie


Opublikowane w pt., 27/06/2014 - 08:38

Na biegaczy czeka górska trasa o długości 6 km, prowadząca m.in. po stoku narciarskim. Do biegu można zapisać się przez internet lub na miejscu, w biurze zawodów. Bieg rozpocznie się o godz. 11:00. Zapraszamy!

Do pokonania będą 3 rundy, o długości 2 km każda, z głównym, ponad 600-metrowym fragmentem prowadzącym po zboczu stoku. Przewyższenie trasy to 65m. Sama trasa będzie przypominać tę ubiegłoroczną z cyklu MBG / BeskidSki Cross, niemniej została poszerzona o odcinek asfaltowy.

– To wymuszona zmiana, wynikająca z pewnych ograniczeń administracyjnych. Ale nie wpłynie ona znacząco na odbiór trasy. Podbiegamy i zbiegamy ze stoku, a na bardziej płaskim fragmencie odzyskujemy siły – opisuje Agata Komperda ze Stacji Narciarskiej Podstolice Ski, lokalny organizator pierwszej rundy GPM / BeskidSki Cross. – Trasa spodoba się zarówno amatorom jak i zaawansowanym biegaczom. Będzie można skorzystać z wody na trasie, a po biegu spróbować kiełbaski z grill – dodaje.

Uwaga - dzięki kamerom zamontowanym na stoku rywalizację będzie można śledzić w internecie. - Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej stacji – zachęca Agata Komperda.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane tradycyjnie przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Tu też zlokalizowany jest parking, który organizatorzy oddadzą do dyspozycji biegaczy. Zapisy do biegu rozpoczną się o godz. 9:00. Można też skorzystać z formularza internetowego, ale opłatę startową – 20 zł – wnieść na miejscu.

Cykl Grand Prix Małopolski to inicjatywa Fundacji Sądeckiej, Fundacji Festiwal Biegów, Małopolskiego Operatora Integracji Turystycznej, Województwo Małopolskie oraz organizatorów biegów ulicznych i górskich, rozgrywanych na terenie Małopolski. Cykl jest rozwinięciem formuły Grand Prix Sądeczanina i obejmuje 14 biegów ulicznych, górskich i o charakterze biegu górskiego

W ubiegłym roku do cyklu zaliczane były wyniki 12 biegów, rozgrywanych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego. Najlepiej w przekroju całego sezonu zaprezentowali się wówczas Wioletta Budziak, Elżbieta Rusin i Anna Wona (podium wśród kobiet), Tomasz Pociecha, Paweł Zima i Jacek Wojnarowski (podium wśród panów) oraz pozostali reprezentanci ULKS Lipinki, KKB MOSiR Krosno i Grupetto Gorlice (podium w rywalizacji klubów). Jak będzie w tym roku? Przekonamy się jesienią.

Więcej informacji o Grand Prix Małopolski / BeskidSki Cross znajdziesz TUTAJ

Regulaminy: POBIERZ

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce