BeskidSki Cross: Podstolice w cieniu Rabki-Zdrój, Niepołomic i Oświęcimia

 

BeskidSki Cross: Podstolice w cieniu Rabki-Zdrój, Niepołomic i Oświęcimia


Opublikowane w pon., 30/06/2014 - 11:16

Odbywające się w tym samym dniu Perły Małopolski, Bieg Żubra oraz Bieg Uliczny Tolerancja na Sportowo nie pozostały bez wpływu na frekwencję inauguracyjnej rundy drugiego sezonu cyklu BeskidSki Cross. W niedzielę w Podstolicach pobiegło tylko 8 osób – wszystkie wróciły do domu z nagrodami.

– Kto nie przyjechał, niech żałuje. Sporo wartościowych upominków nie znalazło nowego właściciela – stwierdza Ryszard Szaroma z Małopolskiego Operatora Integracji Turystycznej.

– Zaczęliśmy kwadrans po 11. Trasa była bardzo dobrze oznakowana, przygotowana i zabezpieczona przez lokalnego organizatora – Stację Narciarską Podstolice-Ski, oraz służby porządkowe i medyczne. Całkowity dystans biegu wyniósł 5230m i był krótszy, niż zakładaliśmy. To pokłosie wysokiej temperatury, dochodzącą do 30 stopni, którą przywitały nas Podstolice – relacjonuje Radosław Obiała z Fundacji Sądeckiej.

– Biegacze musieli się uporać z jednym trudnym podbiegiem, wyznaczonym wzdłuż trasy narciarskiej. O dobre samopoczucie przed i po biegu zadbała Pani Agata szefowa stacji narciarskiej w Podstolicach, były gorące posiłki i napoje. Biegnących dopingowały grupy miejscowej młodzieży – opisuje koordynator cyklu BeskidSki Cross.

Wyniki:

Kobiety:
1. Atanasow-Ancew Natalia 
2. Michura Agnieszka 

Mężczyźni:
1. Atanasow-Ancew Dawid 
2. Buda Marek             
3. Ogorzałek Mateusz     
4. Waśko Maciej 

Kolejna runda cyklu odbędzie się 13 lipca w Rytrze. – Do końcowej klasyfikacji cyklu będziemy liczyć wyniki z 5 rund. Uczestnicy biegu w Podstolicach wypracowali więc solidną zaliczkę na kolejne rundy. Także w cyklu Grand Prix Małopolski, którego BeskidSki Cross jest częścią – zauważa Ryszard Szaroma.

Szczegóły dotyczące cyklu znajdziecie TUTAJ.

Red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce