BeskidSkiCross: 13 lipca biegamy w Rytrze. Ryterski Raj zaprasza

 

BeskidSkiCross: 13 lipca biegamy w Rytrze. Ryterski Raj zaprasza


Opublikowane w pt., 04/07/2014 - 12:47

To nowy termin biegu, przeniesiony z 6 lipca. Miejscem rywalizacji będzie Stacja Narciarska Ryterski Raj. Na biegaczy czekają wymagający podbieg pod stok narciarski, kamieniste, a w przypadku gorszej pogody, także mokre zbiegi. 

SN "Ryterski Raj" położona jest w jednym z najpiękniejszych miejsc na Sądecczyźnie, w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego Natura 2000. Krajobrazy Doliny Ryterskiej Roztoki, przełomu Popradu, wzbogacone różnorodną fauną i flora, są wyjątkowo urokliwe, o czym mieli okazję przekonać się w ubiegłym roku uczestnicy cyklu Małopolskie Biegi Górskie (bieg wygrali wówczas mistrzowie biegów górskich Izabella Zatorska i Andrzej Długosz).  

Planowana trasa tegorocznego biegu, zaliczanego do cyklu BeskidSkiCross oraz Grand Prix Małopolski,  będzie przypominać tę z ubiegło roku. Do pokonania będzie ok. 6 km, podzielonych na 2 pętle. Biegowa ścieżka poprowadzi po terenach wykorzystywanych zimą przez narciarzy. Różnica wysokości między najwyższym i najniższym punktem na trasie to ok. 200 metrów.

Bieg wystartuje z dolnej stacji kolei linowej punktualnie o godz. 11:00 (to tradycja cyklu BeskidSki Cross), tu też zafiniszuje. Biuro organizacyjne będzie się mieścić tuż przy linii startu - osoby, które nie zapisały się do biegu poprzez formularz elektroniczny będą to mogły zrobić właśnie tutaj, nawet na kwadrans przed startem. Wpisowe do biegu to 20 zł.  

Do dyspozycji zawodników i kibiców zostanie oddany parking przy stacji. Ci drudzy będą mogli też skorzystać z wyciągu krzesełkowego i z góry obserwować rywalizację. 

Przypominamy, że cykl Grand Prix Małopolski obejmuje 14 biegów ulicznych, górskich i o charakterze biegu górskiego. Z kolei cykl BeskidSki Cross to 6 eliminacji. Szczegóły dotyczące cyklu Grand Prix Małopolski orz BeskidSki Cross znajdziecie TUTAJ. 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce