Bieg Sądeczan: Po 1000 zł dla zwycięzców, 1600 zł dla najlepszej drużyny

 

Bieg Sądeczan: Po 1000 zł dla zwycięzców, 1600 zł dla najlepszej drużyny


Opublikowane w śr., 30/07/2014 - 11:25

Znamy już szczegóły organizacyjne imprezy, która 10 sierpnia odbędzie się w Starym Sączu z inicjatywy Fundacji Sadeckiej. W tym podział nagród.

Nagrody dla biegaczy i biegaczek są równoważne. Najlepsi zawodnicy biegu zarobią po 1000 zł. Drugie miejsce na podium wyceniono na 800 zł, trzecie na 500 zł.

Nagrodami pieniężnymi zostaną uhonorowani także zawodnicy sklasyfikowany na miejscach IV – VIII – odpowiednio 400, 300, 250, 200 i 150 zł.

W rywalizacji drużyn (4 zawodników, równe zmiany po 2,5 km) nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły – zwycięzcy zainkasują 1600 zł, a zespoły z drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 800 i 400 zł. Skład drużyny – dowolny.

Łączna pula nagród pieniężnych w biegu to 10 000 zł.

Bieg ma formułę otwartą – dolna granica wieku to 18 lat. Opłata startowa to 10 zł (płatność na miejscu przy weryfikacji). 

Start, meta i biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Sama trasa poprowadzi w kierunku Starego Sącza, obok Klasztoru Klarysek i przez Rynek. Biegacze dotrą też do drogi nr 87, by biegnącym równolegle szlakiem rowerowym wbiec na drugą pętle wokół miejsca pielgrzymkowego.

Trasa jest lekko pofałdowana, a nawierzchnia urozmaicona, z asfaltem, kostką brukową i trawą. Przewyższenie trasy to ok. 50. Bieg w części indywidualnej rozpocznie się o godz. 16:30, drużyny ruszą na trasę 5 minut później.

Wyniki biegu zostaną zaliczone do cyklu Grand Prix Małopolski (bieg zastępuje planowany wcześniej Bieg Pielgrzymkowy).

Biegowy Sądeczan towarzyszyć będzie rywalizacja dzieci: na 400m pobiegną uczniowie szkół podstawowych z klas I-III, na 800m uczniowie klas IV – VI, a na 1200m gimnazjaliści. Trasy tych biegów zostaną wytyczone na terenie starosądeckich błoń.

Biegowa impreza będzie jednym z punktów programu II Zjazdu Sądeczan. Wydarzenie łączy rodowitych mieszkańców Sądecczyzny oraz miłośników tego regionu, którzy czują potrzebę kultywowania lokalnej tożsamości oraz troskę o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sadeckiej. Na wszystkich czekać będą Festyn Rodzinny, warsztaty twórcze i wystawy twórców ludowych. Ważną częścią wydarzenia będzie kolejna pielgrzymka samorządowa.

Regulamin

Zgłoszenia (członkowie drużyn rejestrują się pojedynczo)

Lista startowa

fot. Sadeczanin.info

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce