Efektowny biegowy Sylwester w Gorlicach [ZDJĘCIA]

 

Efektowny biegowy Sylwester w Gorlicach [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 31/12/2015 - 16:01

Mimo pięciostopniowego mrozu blisko 570 osób pojawiło się dziś na gorlickim rynku, by biegowym krokiem pożegnać 2015 rok. Gorlicki Bieg Sylwestrowy świętował dziś 25 urodziny. Efektownie, bo z rekordem frekwencji!

Biegano na 5 i 10 km (259 i 307 uczestników). Tradycyjnie z "1" na trasę wyruszył Leopold Jamro. 74-letni biegacz ukończył wszystkie dotychczasowe edycje imprezy! Już zapowiedział start w kolejnych! 

Na trasie wypatrzyliśmy m.in. znanych ultramaratończyków z Mielca Magdę Łączak i Pawła Dybka, a wśród kibiców - Henryka Szosta.

Najszybciej na "piątkę" biegali dziś goście z Ukrainy - Olesih Didovodiuk (czas 18:01) i Volodymyr Kyts (14:47). Na dystansie dwukrotnie dłuższym równych sobie nie mieli olimpijka Matylda Kowal z Rzeszowa (czas 33:59) oraz juniorski Mistrz Europy w przełajach z 2012 roku Szymon Kulka z Ropy (29:44).

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Po zakończeniu rywalizacji na najlepszych czekały nagrody. Uhonorowano m.in. najlepszych biegaczy Grand Prix Małopolski (zwyciężczyni cyklu Anna Wojna była dziś w Gorlicach piąta na 10 km, zwycięzca - Tomasz Pociecha - szósty na tym samym dystansie). Gorlicka impreza (dystans 10 km) otworzyła jednocześnie nowy sezon w rywalizacji w tym małopolskim cyklu.

red.

fot. AGRY, Ladislav Maras - Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce