Goście z Ukrainy i Renata Pliś najlepsi w 29. Gorlickim Biegu Sylwestrowym [ZDJĘCIA]

 

Goście z Ukrainy i Renata Pliś najlepsi w 29. Gorlickim Biegu Sylwestrowym [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 31/12/2019 - 18:44

Gorlicki Bieg Sylwestrowy z roku na rok przyciąga na start coraz większą grupę biegaczy, co nieodłącznie wiąże się z coraz większym wysiłkiem organizacyjnym. W tym roku do udziału w biegu zgłosiło się grubo ponad 550 biegaczy z Polski, Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, a nawet z Maroka.

Gorlicki Rynek i hala OSiR, gdzie zlokalizowano biuro zawodów, gęstniały od biegaczy i kibiców już od samego rana. O godzinie 10.30, tłum biegaczy ruszył na 5 km, a o godz. 11-  na 10 km. W sportowej stawce nie zabrakło sław ale i licznej grupy przebierańców. Wyjątkową grupę stanowili biegacze, którzy startowali we wszystkich 29 edycjach gorlickiego biegu - Stanisław Mróz z Łabowej oraz Leopold Jamro z Gorlic.

– Pamiętam jak startowałem pierwszy raz. Było nas mało, bo około 30 biegaczy i ta liczba rosła z roku na rok. Ten bieg jest wyjątkowy, panuje tutaj wspaniała atmosfera, a w pamięci pozostają wyróżnienia w 25. edycji biegu, podczas której nagrodzono biegaczy, którzy ukończyli wszystkie edycje. Za rok czeka nas 30. edycja, już teraz myślami jestem przy tym jubileuszu – powiedział nam Stanisław Mróz z Łabowej.

Na 10 km wygrali - podobnie jak rok temu - Wasyl Kowal z Ukrainy (29:29) oraz Renata Pliś z Maratonu Świnoujście (34:49). Na pięć kilometrów triumfowali Volodomyr Kytys z Ukrainy (15:10) oraz Olesia Didovodiuk z Ukrainy (17:35).

Wśród mieszkańców Gorlic najlepszymi na dystansie 5 km byli Michał Setlak i Agnieszka Żelazny, a na 10 km byli Sebastian Chłanda i Aneta Młynarczyk.

– Jestem zadowolona ze zwycięstwa wśród mieszkańców Gorlic w kategorii pań. Nie spodziewałam się takiego sukcesu na koniec  2019 roku – powiedziała nam Aneta Młynarczyk z Gorlickiej Grupy Biegowej.

Wyniki 29. Gorlickiego Biegu Sylwestrowego: TUTAJ

Uroczyste zakończenie biegu połączone z wręczeniem nagród i pucharów odbyło się w hali OSiR Gorlice. Na hali OSiR nie zabrakło też stoiska Ambasadorów Festiwalu Biegowego. Tuż po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród honorowano też najlepszych uczestników Grand Prix Małopolski w sezonie 2019, którego bieg w Gorlicach jest nieodłączną częścią. W całorocznym cyklu triumfowali Krzysztof Jaworski i Regina Kulka.

Grand Prix Małopolski 2019 - WYNIKI OFICJALNE

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce