Grand Prix Małopolski 2018 zakończone. Ponad 200 osób na mecie w Lipinkach [ZDJĘCIA]

 

Grand Prix Małopolski 2018 zakończone. Ponad 200 osób na mecie w Lipinkach [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 20/10/2018 - 17:29

Tomasz Pociecha z Krygu (10 km) i Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (5 km) wygrali 12. Bieg im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Do mety dotarło ponad 200 osób.

Dla Pociechy był to pierwszy triumf w memoriałowym biegu, rogrywanym na szybkiej atestowanej trasie prowadzącej przez centrum Lipinek. Zawodnik TLC Gorlice zdominował rywali i samotnie przekroczył linię mety (33:11).

– Startowałem już kilka razy w Lipinkach, ale po raz pierwszy udało się wygrać. Biegło się super i ogromnie cieszę się ze zwycięstwa, bo wygrałem w swojej gminie – powiedział nam na mecie Tomasz Pociecha.

Drugi, ze stratą 20 sekund był Ignacy Domiszewski z MKS Halicz (33:33). Podium dopełnił... ultramaratończyk, Robert Faron z Salco Garmin Team (35:31).

Panie rywalizowały na dystansie 5 km. Tytuł obroniła Katarzyna Albrycht ( 18:07). - W Lipinkach biegałam już wiele razy. Zawsze chętnie tutaj przyjeżdżam. Nawet nie wiem który raz zwyciężałam. Prowadziłam od początku biegu – relacjonowała zawodniczka z Krościenka Wyżnego.

Niespodziewanie drugie miejsce zajęła 16-letnia Monika Węgrzyn (19:38). Trzecie miejsce wywalczyła kolejna juniorka - 17-letnia Agnieszka Chorzępa z KKB Mosir Krosno (20:07).

Na trasie nie zabrakło biegających mieszkańców gminy Lipinki. Specjalnie dla nich prowadzona była osobna klasyfikacja. 

W towarzyszącej głównym zmaganiom rywalizacji juniorów, wygrał Szymon Zięba z UKS Tiki Taka Kolbuszowa (17:22). W zabytkowym parku w Lipinkach rywalizować będą dzieci i młodzież na krótszych dystansach.

Pełne wyniki: TUTAJ

Gościem imprezy był Grzegorz Sobczyk – Prezes Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Wiceprezes PZLA. Wręczył on podziękowanie dla pani Bożeny Bubniak-Sroki, prezes ULKS Lipinki w latach 1995-2014.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pięknie zaprojektowany i wykonany medal, nawiązujący do rocznicy 100-lecia odzyskana przez Polskę niepodległości.

- W Lipinkach pobiegłem również kolejny raz. Pogoda do biegania w tym roku była super. Organizacja wspaniała. Fajnym upominkiem były kupony rabatowe na paliwo w stacji benzynowej w Lipinkach i piękne medale nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego - podsumowuje imprezę Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Bieg w Lipinkach zakończył kolejny sezon Grand Prix Małopolski. W sumie od wiosny odbyło się 9 biegów przełajowych, ulicznych i górskich, na dystansach od 5 do 22 km.  Do sklasyfikowania w cyklu trzeba było wystartować minimum 7 razy. Nagrody w cyklu zdobędzie po 10 najlepszych kobiet i mężczyzn, czołowe trójki tradycyjnie otrzymają nagrody finansowe. Niebawem opublikujemy tabelę końcową cyklu.

Wykaz nagród Grand Prix Małopolski 2018

Kazimierz Świerzowski, nieodżałowany propagator sportu i biegania, wybitny sportowiec, nauczyciel z SP Lipinki, założyciel i trener ULKS Lipinki, zmarł 20 października 2004 roku. W swoim owocnym życiu trenował całą plejadę młodych i zdolnych biegaczy, z Anną Wojna (biegaczka średnio i długodystansowa) czy Dominikiem Bochenkiem (płotkarzem, uczestnikiem ME i MŚ) na czele.

Organizatorem memoriałowego biegu Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach jest brat, Tomasz.

red. / Marek Podraza - Ambasador Festiwalu Biegów

fot. elipinki.pl / Marek Podraza - Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce