Limanowa Forrest – zapisy start! Fantazję trzymaj na wodzy

 

Limanowa Forrest – zapisy start! Fantazję trzymaj na wodzy


Opublikowane w pt., 02/06/2017 - 19:33

Z małym poślizgiem, ale wystartowały zapisy do dziewiątej edycji Limanowa Forrest. Uczestnicy sprawdzą się na atrakcyjnej 7-kilometrowej, ale i wymagającej trasie. Stawką są m.in. punkty Grand Prix Małopolski.

Bieg ma charakter anglosaski (w górę i w gół). Trasa prowadzi po szlakach turystycznych i drogach leśnych. Areną zmagań jest Miejska Góra (716m. n.p.m.) górująca nad Limanową. Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem trasy to 300 m.

W okolicach 3. kilometra, przy Krzyżu Milenijnym znajdować będzie się „Premia Górska”. Nagrodę otrzyma zawodnik i zawodniczka, którzy najszybciej wbiegną na najwyższy punkt.

– Rywalizacja na trasie zaczyna się tak napawdę od 3-kilometrowego podbiegu. To taki ambitny podbieg, liczy sobie 310 metrów w pionie. Z jednej strony jest łatwo, bo biegniemy asfaltem, z drugiej może być tu bardzo gorąco. Lżej zrobi się dopiero po wbiegnięciu do lasu – objaśnia Darek Bielak, Ambasador Festiwalu Biegów, koordynator Limanowa Forrest.

– Obiegamy krzyż na Miejskiej Górze i zbiegamy drogą krzyżowa w dół. To nie jest łatwy fragment, bo odcinek jest szybki. Jak ktoś nie biegał nigdy w górach, to musi - łatwo sobie coś zrobić. Osobiście wolę duże kamienie, bo wtedy trzeba po prostu zwolnić. Tu jest droga szeroka i chce się biec szybko, a nie zawsze nogi to wytrzymują. Początkujący muszą trzymać fantazję na wodzy – sugeruje Darek. Wie co mówi, sam prowadzi treningi dla amatorów.

Limanowa Forrest – zapisy start! Fantazję trzymaj na wodzy

Zapisy do zeszłorocznej edycji trwały od końca kwietnia. Tym razem rejestracje wystartowały dwa miesiące później. Limit uczestników to 300 osób. Do 26 czerwca opłata startowa wynosi 35 zł. Organizatorzy wierzą, że chociaż do biegu zostało mało czasu, to uda im się przyciągnąć biegaczy

– Z racji dużej liczby bieżących obowiązków zastanawialiśmy się czy robić ten bieg. Nie mogliśmy się nawet zebrać w gronie organizatorów. Część osób ma jakieś wyjazdy, czy jest za granicą. Nie zawsze chodzi o pieniądze, ale właśnie o czas. Uznaliśmy jednak, że uda nam się przeprowadzić bieg i dopiąć budżet. Pewnie większość biegaczy ma jakieś plany, więc może być kameralnie. Ale liczymy, że uda nam się przyciągnąć uczestników naszą atmosferą i klimatem. Oczywiście jesteśmy przygotowani na wyczerpanie limitu i wszystkiego przygotujemy z zapasem – twierdzi Darek Bielak.

Warto pobiec, także dlatego że podczas imrpezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku.

9. Międzynarodowy Bieg Górski „Limanowa Forrest” odbędzie się 2 lipca. Start o godzinie 12. Biuro zawodów znajdować będzie się w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 przy ul. M. Konopnickiej 4. Biuro czynne będzie czynne od godz. 8.

Na zwycięzców czekają nagrody finasnowe - od 600 zł za pierwsze miejsce do 200 za trzecie. Dodatkowo zwycięzca zwyciężczyni „Premii Górskiej” otrzyma po 300 zł. Podczas zawodów odbędą się też 8. Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim.

„Limanowa Forrest” jest zaliczany do cyklu Grand Prix Małopolski 2017.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce