„Małopolska biega – biegaj w wakacje”: Binarowa już na dłuższym dystansie

 

„Małopolska biega – biegaj w wakacje”: Binarowa już na dłuższym dystansie


Opublikowane w czw., 17/07/2014 - 11:32

Wakacyjne treningi w Binarowej odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu (we środy i czwartki), w godzinach porannych od 8:30 do 10:00.

– Uczniowie uczęszczają na zajęcia chętnie i systematycznie. Mimo zmiennych warunków atmosferycznych wszystkie zaplanowane treningi odbyły się zgodnie z harmonogramem – informuje Dawid Kołek koordynator i trener grupy binarowskiej.

Zazwyczaj część wstępną robimy na terenie szkoły. W tradycyjną rozgrzewkę biegową, a także w cały trening, wplatamy wiele gier i zabaw biegowych, np. „dzień-noc”, „berek żuraw”, „berek kibelek”, „budujemy mur”, wyścigi rzędów, rugby i wiele innych. Tak aby łączyć przyjemne z pożytecznym i nie odczuwać zmęczenia. Po rozgrzewce idziemy w teren i pokonujemy coraz dłuższe trasy – dodaje.Na początkowych treningach bieg był przeplatany marszem oraz innymi ćwiczeniami, co pozwoliło szeroko poznać zasady rozgrzewki i przygotowania się do biegów. Obecnie grupa stara się przemierzać coraz dłuższe odcinki zmniejszając liczbę postojów i zwiększając intensywność. - Trasy, które pokonujemy są bardzo malownicze i mają różnorodne ukształtowanie terenu: biegamy wśród łąk i lasów, po małych i dużych wzniesieniach – podsumowuje Dawid Kołek

Jak dodaje na zakończenie, mimo tego, iż wraz z grupą biega zmęczony i mokry, to na wszystkich twarzach spośród uczestników gości uśmiech i satysfakcja z dobrze wykonanego treningu.

Przypominamy, że treningi „Małopolska biega – biegaj w wakacje” są otwarte. Oprócz Binarowej, zajęcia odbywają się jeszcze w Limanowej, Piwnicznej-Zdrój i Grybowie. Harmonogram zajęć znajdziesz TUTAJ.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Biegaj w wakacje. II edycja treningów dla młodzieży

Biegaj w wakacje. II edycja treningów dla młodzieży

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce