"Małopolska biega - biegaj w wakacje": Pochmurna pogoda i deszcz to nie wymówka

 

"Małopolska biega - biegaj w wakacje": Pochmurna pogoda i deszcz to nie wymówka


Opublikowane w pt., 25/07/2014 - 10:53

Tę znaną biegowa maksymę stosują w praktyce młodzi biegacze z Binarowej i ich opiekun Dawid Kołek.

 

W środowy poranek, gdy nad Binarową zbierały się pierwsze ciemne chmury, zajęcia rozpoczęły się od treningu do ćwiczeń rozciągających. 

– Dla urozmaicenia zajęć odbyły się zabawy w berka oraz z mocowaniem i dźwiganiem. Trasę biegową wyznaczyliśmy sobie wzdłuż drogi wojewódzkiej o małej intensywności ruchu. Tak aby można było liczyć dystans między słupkami drogowymi jaki mamy pokonywać podczas spokojnego długiego biegu, a krótkim ale szybkim – wyjaśnia Dawid Kołek trener i koordynator projektu w Binarowej. 

- Z kolei w czwartek deszczowa pogoda skierowała nas na salę gimnastyczną, gdzie wykonaliśmy rozruch biegowy. Ćwiczenia przy drabinkach i gra w piłkę nożną urozmaiciły i odmieniły nasze dotychczasowe treningi. Na zakończenie pokonaliśmy jeszcze dystans 1000mw – dodaje Kołek.

Przypominamy, że wakacyjne treningi odbywają się co tydzień na ścieżkach biegowych w Limanowej, Piwnicznej-Zdrój, Grybowie i Binarowej oraz obiektach sportowych szkół - partnerów. Zajęcia są bezpłatne i otwarte. Ich harmonogram oraz kontakty do koordynatorów znajdziecie TUTAJ.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce