Regina Kulka broni tytułu w Biegu Sądeczan i w Grand Prix Małopolski. "Będę walczyć"

 

Regina Kulka broni tytułu w Biegu Sądeczan i w Grand Prix Małopolski. "Będę walczyć"


Opublikowane w śr., 15/05/2019 - 09:04

O planach startowych w tegorocznej edycji Grand Prix Małopolski 2019 z Reginą Kulka rozmawia Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Od dłuższego czasu znamy program tegorocznej edycji Grand Prix Małopolski 2019. Czy, a jeśli tak, to w których biegach planujesz startować?

Na pewno chciałbym pobiec to minimum, które jest wymagane, czyli osiem biegów (suma punktów z maksymalnie 8 startów w cyklu - red.), ale zobaczymy czy się uda. Planuje wystartować w niedzielnym Biegu Sądeczan, a potem w Limanowa Forrest, Biegu Piwniczanki, Biegu Rodzinnym w Krynicy-Zdroju, Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu, Sądeckiej Dysze i Biegu im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach.

Za nami już trzy biegi cyklu...

Do tej pory udało mi się wystartować tylko w Biegu Sylwestrowym w Gorlicach (prolog Grand Prix Małopolski - red.). Bieg Muszynianki musiałam odpuścić ze względu na ślub mojego brata Szymona. Gdy dowiedziałam się, jaka będzie lista biegów branych pod uwagę do klasyfikacji Grand Prix Małopolski, planowałam na to konto pobiec w Krakowie w 7. Biegu „Pamiętaj z Nami” na dystansie 5 km, lecz gdy chciałam się zgłosić do tego biegu, zapisy były już zamknięte i nie było już żadnej opcji, by pobiec.

W tej edycji doszły nowe biegi, m.in. właśnie w Krakowie. 

Jak już wspomniałam, nie udało mi się skorzystać z możliwości wystartowania w Krakowie, Bieg Chrzanowski nawet ze względów logistycznych, byłby ciężki do zaliczenia, bo jest w tym samym dniu co Bieg Sądeczan. Natomiast Bieg Nocny w Krynicy-Zdroju jak najbardziej jest dobrym rozwiązaniem, bieganie w nocy będzie nowym doświadczeniem.

Czy będziesz walczyć o zwycięstwo w tej edycji?
 
Wiem, że w tym sezonie będzie to ciężkie do osiągnięcia i nie wiem, czy uda mi się, ale będę walczyć. 

Jakie masz najbliższe plany startowe?
 
W niedzielę planuję Bieg Sądeczan w Starym Sączu, następnie 25 maja Bieg Nocny Św. Kingi również w Starym Sączu, a 8 czerwca prawdopodobnie Bieg AGH w Krakowie. Kolejne starty są w trakcie ustaleń i zobaczymy, gdzie mnie nogi poniosą.

Rozmawiał Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce