Regina Kulka i Stanisław Tomasik najlepsi w Szymbarku [ZDJĘCIA]

 

Regina Kulka i Stanisław Tomasik najlepsi w Szymbarku [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 14/09/2019 - 17:48

Za nami 13. Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu, zaliczanego do Grand Prix Małopolski 2019. W biegu głównym na 10 km wystartowało w sumie 68 osób. Start i meta zlokalizowana będzie w rejonie Przystanku Szymbark, a bazą imprezy była SP w Szymbarku.

Rywalizację kobiet wygrała Regina Kulka (43:35). Biegaczka z Ropy, siostra maratończyka Szymona Kulki, wyprzedziła Marcelinę Gaborek (45:56) i Annę Bodziony (46:05).

– Biegło się dość ciężko. Pierwsze okrążenie poszło bardzo sprawnie, ale drugie już było gorsze. Bardzo ciężki podbieg dał się we znaki. Prowadziłam od początku i nie oddałam zwycięstwa do mety. Tym samym wpadły kolejne punkty do Biegowego Grand Prix Małopolski, a który raz zwyciężałam, chyba piąty, albo szósty, nawet nie pamiętam – mówiła na mecie Regina Kulka.

Wśród mężczyzn równych sobie nie miał Stanisław Tomasik  z Gorlickiej Grupy Biegowej (37:54). Reprezentant gospodarzy wyprzedził Krzysztofa Jaworskiego (40:20) i Daniela Bulińskiego (40:36).

– Prowadziłem od początku biegu. Znam doskonale tę trasę, bo często tutaj trenuję. Lubię biegać po górkach, a tutaj takie są. Udało się obronić tytuł zwycięzcy z poprzedniego roku i wygrać u siebie i to cieszy najbardziej – powiedział nam na mecie Stanisław Tomasik.

Regina Kulka i Stanisław Tomasik obronili tytuły w Szymbarku.

Na 5 km triumfowali Darek Bąba (18:05) i Aneta Młynarczyk (24:28). Marsz nordic walking rozstrzygnęli na swoją korzyść Marek Sokołowski i Jolanta Padał.

Pełne wyniki: TUTAJ

Na uczestników czekał ciekawy medal pamiątkowy.

– Jestem zaskoczony bardzo dużą frekwencją wśród dzieci. Łącznie z dorosłymi wystartowało w naszym biegu grubo ponad 200 osób! To nowy rekord! Przenieśliśmy też start i metę w rejon Przystanku Szymbark. Już teraz wiem, że był to doskonały pomysł. Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza sponsorom, nauczycielom SP Szymbark oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji biegu – powiedział Marek Dziedziak, dyrektor SP Szymbark, organizator biegu.
 
– Byłoby grzechem nie pobiec w tak wspaniałym biegu. Pomimo licznych obowiązków dziennikarskich udało się znaleźć chwilę czasu, aby przebiec 5 km. Przy okazji oczywiście przygotować relację z biegu. Piękna trasa, doskonała pogoda, wspaniała organizacja i doping kibiców i mieszkańców Szymbarku, nawet tych, którzy ten dzień poświęcili na kopanie ziemniaków i nie żałowali biegaczom oklasków. Za to wszystko dziękujemy – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Organizatorami imprezy były UKS Gryf Szymbark, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Szymbarku oraz Gmina Gorlice.

red.

wsp. Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce