Regina Kulka, zwyciężczyni Grand Prix Małopolski 2018: „Najważniejsze dla mnie było...”

 

Regina Kulka, zwyciężczyni Grand Prix Małopolski 2018: „Najważniejsze dla mnie było...”


Opublikowane w śr., 12/12/2018 - 08:46

– Najważniejsze dla mnie w tej edycji biegowego Grand Prix było zwycięstwo w Tryptyku Sądeckim - mówi Regina Kulka.

Regina Kulka - siostra reprezentanta Polski w biegach Szymona Kulki, obroniła tytuł zwyciężczyni Grand Prix Małopolski, zdobywając w 2018 roku równo 689 punktów. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a cały sezon pracowała bardzo intensywnie, osiągając znaczące sukcesy.

– W tym cyklu udało mi się zwyciężyć w Biegu Muszynianki na dystansie 5 km, Biegu Sądeczan w Starym Sączu, w tzw. tryptyku sądeckim, podczas którego w jednym dniu pokonywało się trzy dystanse - odpowiednio 3 km, 6 km i 9 km, a łączna suma czasów decydowała o zajmowanym miejscu – mówi Regina Kulka.

Zawodniczka wygrała także bieg górski anglosaski na dystansie około 7 km - Limanowa Forrest, Bieg Piwniczanki na dystansie około 10 km i Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu na dystansie 10 km.

– Najważniejszą dla mnie wygraną było zwycięstwo w Biegu Sądeczan, ze względu na ciężki charakter biegu. Trzy mocne biegi w jednym dniu to nie lada wyczyn. Cieszy mnie również zwycięstwo w Limanowa Forrest, który od lat ma mocną obsadą i ciężką trasę. Poza tym bardzo zadowolona jestem ze startu na Festiwalu Biegowym, podczas którego startowałam w Runek Run na dystansie 21 km i zajęłam czwarte miejsce w open, za polską czołówką biegów górskich, pokonując zawodniczki z Ukrainy - podkreśla zwyciężczyni Grand Prix.

Biegaczka z Ropy jest bardzo zadowolona z kończącego się sezonu biegowego.

– Udało mi się zdobyć wiele pierwszych miejsc na podium, mam też za sobą nowe biegowe doświadczenia i parę biegowych „potknięć”, z których wyciągnęłam wnioski i pod tym kątem będę planować nowy sezon biegowy 2019 – podkreśla Regina.

Na zakończenie roku 2018 biegaczka planuje wystartować w Biegu Sylwestrowym w Gorlicach, po którym odbędzie się dekoracja i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom Grand Prix Małopolski.

Przypomnijmy, że rywalizację mężczyzn w GP Małopolski 2018 wygrał Robert Faron.

Grand Prix Małopolski 2018 [WYNIKI OFICJALNE]

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce