Sądecka Dycha o Puchar Newagu już z atestem trasy. Wciąż można się zapisać!

 

Sądecka Dycha o Puchar Newagu już z atestem trasy. Wciąż można się zapisać!


Opublikowane w śr., 20/09/2017 - 08:40

Przed nami przedostatni etap Grand Prix Małopolski 2017. Już po raz dziewiąty rozegrany zostanie Sądecka Dycha o Puchar Newagu. Nowością będzie atest trasy. Start 1 października, można się jeszcze zapisać.

Imprezę można nazwać biegowymi „derbami Sądecczyzny”. Na uczestników czekać będzie atestowana trasa łącząca rynki w Starym i Nowym Sączu. Miejsce startu znajdować będzie się w jednym z najstarszych miast w naszym kraju, założonym w XIII wieku. Natomiast meta zlokalizowana będzie w jednym z największych małopolskich miast.

Limit na pokonanie 10 km trasy wynosi 90 minut. Zwycięzcy oczywiście powalczą o dużo lepsze wyniki, ale nawet początkujący biegacze w tym czasie zdąża połączyć oba miasta.

– W sobotę będzie robiony atest trasy przez przedstawiciela PZLA. Od dziewiątej edycji będziemy mieli już mieli pełne 10 km prowadzące ze Starego do Nowego Sącza – mówi Marian Ryżak, organizator imprezy. Zaprasza na start.

– Formuła imprezy jest ciekawa, bo biegniemy przez dwa miasta, choć tak naprawdę to jedna tkanka. mpreza wymaga wiele logistyki. Zarówno Stary i Nowy Sącz mają wiele dróg dojazdowych do trasy biegu. Trzeba wiele pomocy ze strony służb Policji jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, żeby wszystko przebiegało sprawnie i nic się nie działo złego. To jest niby tylko 10 km, ale sto osób zabezpiecza trasę biegu.Sama trasa jest szybka bo prowadzi lekko w dół. Patrząc na rzekę Poprad ona prowadzi ze Starego do Nowego Sącza. Jest tylko jeden krótki podbieg – zachęca organizator.

Limit uczestników wynosi 500 osób. Zapisy drogą internetową prowadzone będą do 27 września. Istnieje też możliwość rejestracji w dniu biegu. W zeszłym roku w imprezie udział wzięło 308 uczestników. Zwyciężyli Ukrainiec Dmytro Didovodiuk z rezultatem 29:48 , oraz Mołdawianka Lilia Fiskowicz z czasem 33:35.

– W razie dużego zainteresowania jesteśmy w stanie przyjąć więcej osób, niż zapisane jest w regulaminie. Będziemy na to przygotowani. Teraz zapisanych mamy 270 osób, ale im bliżej zawodów tym uczestników przybywa. Patrząc na ubiegłe lata to w dniu zawodów zapisuje się nawet 100 biegaczy. Dużo zależy od pogody. Jak jest ładnie, to i frekwencja dopisuje – wskazuje nasz rozmówca. Zachęca, by nie zwlekać z zapisem, dla spokoju własnego i organizatora.

Sądecka Dycha o Puchar Newagu rozegrana zostanie w niedzielę 1 października. Start o godzinie 13. Biuro zawodów zlokalizowane na płycie rynku w Nowym Sączu i czynne będzie w godzinach 9:00 –12:00. Organizator zapewnia transport zawodników w miejsce startu. Na uczestników czekają medale, koszulki oraz posiłek regeneracyjny.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Małopolski 2017 do wyników zaliczanych jest 8 z 11 biegów. Aby zawodnik mógł być klasyfikowany musi wziąć udział w co najmniej 3 biegach. Klasyfikacja ustalana jest na podstawie punktów. Za 1 lokatę można otrzymać 100 pkt, a za 100 miejsce 1 „oczko”.

Sądecka Dycha o Puchar Newagu w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce