Sądecka Dycha skusiła nagrodami [WYNIKI]

 

Sądecka Dycha skusiła nagrodami [WYNIKI]


Opublikowane w ndz., 30/09/2018 - 15:36

Emil Dobrowolski i Renata Pliś wygrali jubileuszową, dziesiątą Sądecką Dychę o Puchar NEWAGU. To nie jedyne znane nazwiska, które pobiegły dziś ze Starego Sącza do Nowego Sącza

W stawce znaleźli się także Sylwester Lepiarz (drugie miejsce), Patryk Marmon (trzecie miejsce), Robert Faron, Katarzyna Albrycht (drugie miejsce wśród kobiet), Ewa Kucharska (trzecie miejsce), Kamila Pobłocka-Dobrowolska czy Regina Kulka. To zasługa m.in. wysokich nagród finansowych dla Polaków – zwycięzcy tej kategorii zarobili po 1200 zł, a sumując z nagrodami open - po 1500 zł.

W kategoriach wiekowych nagradzano po trzech najlepszych zawodników. Ponadto sponsor imprezy, firma NEWAG, uhonorowała nagrodami finansowymi po 10 najlepszych pracowników firmy. Ufundował też wiele nagród rzeczowych.

Zgodnie z planem, bieg rozpoczął się o godzinie 13.00 na rynku w Starym Sączu.

Eskortowani przez policję i rowerzystów maratończycy, popędzili ulicą Węgierską ze Starego, do Nowego Sącza. Tempo było różne, zabawa równie świetna.

Przed ratuszem, obserwatorom czekającym na przybycie zawodników czas umilał występ dziewczęcej grupy taneczno-akrobatycznej Cheer NS. Nastoletnie cheerleaderki prezentowały niesamowite występy, a tuż przed pojawieniem się pierwszych biegaczy czekały na nich przy mecie.

Biegowi towarzyszyła impreza na nowosądeckim Rynku.

Wyniki:

Mężczyźni:

1. Emil Dobrowolski – 30:33
2. Sylwester Lepiarz – 31:54
3. Patryk Marmon – 32:33
4. Patrik Viśniowski, SVK – 32:41
5. Hubert Wierdak – 32:46

Kobiety:

1. Renata Pliś – 34:53
2. Katarzyna Albrycht – 35:47
3. Ewa Kucharska – 37:52
4. Paulina Golec – 37:54
5. Kamila Pobłocka-Dobrowolska – 38:20

Bieg ukończyło 358 osób, blisko 60 więcej niż w ubiegłym roku. Uczestnicy przyjechali do Nowego Sącza z całej Polski i zza granicy. Najdalszy gość, z jakim rozmawialiśmy był przedstawicielem Polonii mieszkający w Nowym Jorku.

Pełne wyniki: TUTAJ

10. Sądecka Dycha o Puchar NEWAGU zaliczana jest do cyklu Grand Prix Małopolski.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce